Kwas Ferulowy wielozadaniowe cudo!

Kwas Ferulowy dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym neutralizuje wolne rodniki oraz wzmacnia działanie witaminy C i E. Chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, minimalizując uszkodzenia, które powoduje w DNA komórkowym. Rozjaśnia przebarwienia, poprzez kontrolę aktywności tyrozynazy i zapobiega powstawaniu nowych zmian . Jest silnym antyoksydantem, przez co opóźnia procesy fotostarzenia.

 

Co to są te wolne rodniki?

To atomy lub cząsteczki zawierające niesparowane elektrony. Każdy atom tlenu ma parzystą liczbę elektronów. Zdarza się, że jeden elektron gdzieś się zgubi (np. w czasie procesu przemiany tlenu w mitochondriach komórkowych) i w atomie pojawi się “dziura” , zaczyna on wtedy szukać brakującego kawałka. Szuka go jak najbliżej i jak najszybciej. Gdy tylko natrafi na to co szuka, czyli prawidłowy atom atakuje go aby odebrać elektron. W ten sposób biedny atom staje się “wolnym rodnikiem” , z ubytkiem do zatkania, i tak się wszystko zapętla. Rodniki powstają na skutek rozpadu wiązań chemicznych. Proces ten może nastąpić na skutek promieniowania ultrafioletowego (opalania), palenia papierosów, silnego, długotrwałego stresu, wdychania spalin, zażywania dużej ilości leków,  częste infekcje wirusowe i bakteryjne, źle zbilansowana dieta, jedzenie głównie smażonych, sztucznie wędzonych produktów.

Wolne rodniki źle wpływają na naszą urodę. Działają niszcząco na lipidy (tłuszcze) naskórka, przez co uszkadzają jego naturalną barierę ochronną. Skóra staje się przesuszona, wrażliwa, zaczerwieniona. Proces ten uszkadza włókna elastynowe i kolagenowe, przez co skóra szybciej traci jędrność i elastyczność, a zmarszczki pogłębiają się.  

Skoro już wiemy co to są wolne rodniki, dowiedzmy się co to są antyoksydanty?

To nic innego jak przeciwutleniacze, związki chemiczne hamujące reakcje utleniania w organizmie. To znaczy, że zatrzymują procesy powstawania wolnych rodników. Do głównych antyoksydantów należą witamina C, E i A, a także karotenoidy i flawonoidy. Te dwa ostatnie są głównymi zmiataczem wolnych rodników, także wspomagają działanie witamin. Karotenoidy znajdują się głównie żółtych, pomarańczowych i zielonych warzywach i owocach. Najcenniejsze to likopen (pomidory najlepiej duszone lub gotowane) i luteina (jarmuż i szpinak). Flawonoidy znajdują się głównie w warzywach, owocach i roślinach strączkowych, orzechach, gorzkiej czekoladzie, kakao, czerwonym winie, zielonej herbacie, kawie.

Wiemy już, że kwas ferulowy jest silnym pochłaniaczem promieni UV, tak jak chroni rośliny przed nadmiernym promieniowaniem, tak samo chroni naszą skórę, pełniąc rolę płaszcza ochronnego-filtra, ale jak niweluje przebarwienia? Budowa kwasu ferulowego jest podobna do tyrozyny, przez co może hamować tworzenie się melaniny, “udając” tyrozynę i blokuje produkcję barwnika. Dzięki temu może być stosowany przez cały rok, także latem (w wersji nie złuszczającej), można dłużej przebywać na słońcu bez obawy wystąpienia rumienia, rozjaśnia przebarwienia i nie dopuszcza do powstawania nowych.

Im więcej tym lepiej

Kwas ferulowy wykazuje silniejsze działanie w połączeniu z innymi składnikami, głównie witaminą C, E i floretyną., dzięki temu że są połączone ich skuteczność jest większa niż jakby były osobno. Floretyna to  flawonoid, silny antyoksydant, wzmacnia penetrację składników aktywnych przylegając do powierzchni lipidów, przez co zmienia bieg warstw lipidowych. Hamuje aktywność elastyny, enzymu odpowiedzialnego za niszczenie włókien elastycznych.

Gdzie znajduje się kwas ferulowy?

Przede wszystkim w peelingach, a także produktach przeznaczonych do pielęgnacji domowej np: serum , kremy, maski.

Serum liposomowe z kwasem ferulowym Polecany do wszystkich rodzajów skór, szczególnie z przebarwieniami posłonecznymi, niweluje fotostarzenie, wspomaga leczenie trądziku i blizn potrądzikowych

 

 

System kremów z liposomowym kwasem ferulowym Polecany do wszystkich rodzajów skóry, dojrzała 50+, młodsza skóra jako terapia szokowa, niweluje fotostarzenie, suchość skóry, wygładza ją, rozjaśnia przebarwienia, podtrzymuje efekty zabiegów z kwasem ferulowym

 

Peeling z kwasem ferulowym możemy wykonać w dwóch wersjach. Pierwszą nie złuszczającą, łagodniejszą, możemy wykonać przez cały rok, przy ekspozycji na słońce, w celu ominięcia procesu złuszczania, nawet przy przeciwwskazaniach do jakichkolwiek peelingów medycznych.

Wersja ta nie powoduje widocznego złuszczania, delikatnie rozjaśnia i napina skórę, chroni przed słońcem. Druga wersja tego peelingu jest połączona z retinolem i floretyną, głębiej penetruje w skórę, wywołując po 2 dniach złuszczanie. Efektem zabiegu jest wyraźne rozjaśnienie przebarwień, odmłodzenie skóry, a przede wszystkich ochrona przed wolnymi rodnikami.

Postępowanie po zabiegu złuszczającym

Po zabiegu w gabinecie preparat nie jest zmywany. Należy go zmyć wodą w domu po upływie 6-8 godzin. Przez ten czas preparat cały czas wnika w skórę, nie należy w tym czasie wykonywać makijażu. Po 2-3 dniach następuje złuszczenie skóry, które trwa mniej więcej 2-4 dni.

Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii nanosomowej peeling nie szczypie, nie wywołuje silnych reakcji alergicznych, wnika głęboko w skórę, wolno się uwalnia, przez co przedłużone jest działanie antyoksydantów.

Główne składniki peelingu

  • kwas ferulowy
  • floretyna
  • witamina  C, A, E
  • kwas hialuronowy
  • retinol
  • ceramidy

 

Kwas Ferulowy to absolutny MUST HAVE tego sezonu! 

Kilka kosmetyków z antyoksydantami przydatnych po kuracji z kwasem ferulowym, szczególnie po zabiegu złuszczającym.

Revitalizujące serum liposomowe HomeCare niweluje fotostarzenie skóry, przyśpiesza regeneracje,zmniejsza stany zapalne i zaczerwienienie, głęboko nawilża, rozjaśnia

 

 

Revitalizująca emulsja liposomowa HomeCare regeneracja po opalaniu, rozjaśnienie i nawilżenie, ulga dla zmęczonej, szarej skóry

 

 

 

Revitalizujace ampułki liposomowe HomeCare ampułki z 12% witaminą C są szczególnie polecane po peelingach z kwasem ferulowym w celu intensywnej regeneracji i podtrzymania efektów zabiegu

 

Autor: Kosmetolog Karolina Czechowska

ul. Czysta 4 (Galeria)
50-013 Wrocław
tel. 888-837-617