Mezoterapia Mikroigłowa – Frakcyjna

Mezoterapia to zabieg medyczny z pogranicza medycyny estetycznej i kosmetologii.
Polega na nakłuwania skóry sterylnym, jednorazowym kartridżem z igiełkami, w celu pobudzenia i regeneracji włókien kolagenu i elastyny. Te mikro kłucia stymulują naskórek, to powoduje, że jego przepuszczalność zwiększa się wielokrotnie, co umożliwia przyjęcie przez skórę specjalnych koktajli na idealnej głębokości.

 

Innowacyjność zabiegu

Innowacyjność polega również na tym, że można, a raczej zaleca się łączyć go z peelingami np: glikolowym, ferulowym, migdałowym, mlekowym – które umożliwiają łatwiejsze przejście przezskórne preparatów, a także wiąże się z dodatkowymi korzyściami jakie niesie ze sobą samo zastosowanie peelingu chemicznego.

Dzięki takiemu połączeniu zyskujemy efekty dwóch kuracji – wygładzenie, rozjaśnienie, nawilżenie, otwarcie przejść przezskórnych, dzięki specjalnie dobranym koktajlom uzyskujemy efekt spłycenia zmarszczek, nawilżenie, ujednolicenie kolorytu, ujędrnienia, poprawy owalu. A przede wszystkim Twoja skóra sama zaczyna produkować kolagen. 

Kuracja jest polecana zarówno skórą dojrzałym, jako kuracja przeciwzmarszczkowa, w celu poprawy gęstości ( 6 zabiegów w serii), jak również dla skór po 28 roku życia (do 3 zabiegów), w celu nawilżenia i regeneracji po intensywnej ekspozycji na słońce, lub dla skór wrażliwych, suchych z zaburzonym systemem samodzielnego wytwarzania płaszcza hydrolipidowego. Zabiegi wykonuje się co 12-20 dni.

 

Jaki efekt daje mezoterapia mikroigłowa:

  • rozjaśnienie, wygładzenie, odnowienie naskórka
  • zmniejszenie zmarszczek mimicznych i bruzd
  • kontrolowana stymulacja naskórka
  • natychmiastowy transport składników aktywnych
  • samoistna regeneracja
  • poprawa owalu twarzy
  • polepszenie elastyczności skóry
  • działanie na dużą powierzchnię skóry (nie tylko miejscowo jak w przypadku mezoterapii igłowej)
  • lepsze wchłaniania kosmetyków
  • zmniejszenie produkcji gruczołów łojowych 

 

Po zabiegu:

od 8-12 godzin bezwzględnie nie wolno dotykać skóry, nakładać makijażu ani żadnych kosmetyków, korzystać z basenu, sauny, siłowni itp (możliwość zakażenia bakteriami, poparzenia) na drugi dzień lub po upływie określonego czasu, można  wykonać makijaż.

Prawidłowy efekt zabiegu osiągamy po około 4-14 dniach-tyle może potrwać czas gojenia, w tym czasie warto zadbać o wysokiej jakości kosmetyki, ponieważ skóra będzie je bardzo intensywnie pochłaniać (w naszym gabinecie macie Państwo możliwość zakupu kosmetyków polecanych po zabiegu).

 

Autor: Kosmetolog Karolina Czechowska

ul. Czysta 4 (Galeria)
50-013 Wrocław
tel. 888-837-617