Resurfacing gdy Twoja skóra chce czegoś innego niż peeling chemiczny

Pewnie zastanawiacie się czy jest jakaś alternatywa i czy w jakiś inny sposób można uzyskać równie dobre efekty regeneracji i odnowy skóry jak w przypadku zabiegów z peelingami chemicznymi?

Problemy skórne z jakimi idzie nam się zmierzyć, takie jak utrata elastyczności i jędrności, trądzik czy przebarwienia leżą w głębszych warstwach skóry. Stosowanie tradycyjnych peelingów chemicznych jest skuteczne ale nie zawsze może w takim wypadku przynieść pożądane efekty. Wtedy warto sięgnąć po dermatologiczny resurfacing skóry.

 

 

Co to jest Resurfacing? 

Resurfacing to nic innego jak odmłodzenie i poprawa kondycji skóry przez jej intensywną odbudowę. To złożony proces przemian, które zachodzą w powierzchownych i głębokich warstwach skóry i które mają na celu stymulację procesów naprawczych i regeneracyjnych a ostatecznie jej przebudowę. Rezultatem tych działań jest przywrócenie prawidłowych funkcji skóry, zredukowanie jej niedoskonałości i oznak starzenia a tym samym co najważniejsze to jej odmłodzenie.

 

 

 

Dlaczego dermatologiczny Resurfacing skóry? 

Technika mikro-nakłuwania, znana również jako jedna z metod leczenia kolagenem to zabieg resurfacingu skóry, który polega na nakłuwaniu i tworzeniu mikro urazów na skórze. Te mikrouszkodzenia doprowadzają do przebudowy istniejącego kolagenu i stymulują tworzenia nowego. Wspomagają także produkcję elastyny i uelastyczniają warstwy brodawkowate skóry własciwej, co wspomaga likwidację zmarszczek, bruzd, blizn i wiotkości. 

Resurfacing to nie tylko oddziaływanie składników biotechnologicznych w skórze, to także aktywacja naturalnych procesów skórnych oraz wykorzystanie wszystkich możliwych opcji transportu substancji aktywnych w skórze. To także specjalnie dobrane substancje aktywne o wspólnym działaniu.

Ogólne zastosowanie substancji aktywnych należących do różnych grup chemicznych alfahydroksykwasów, betahydroksykwasów, witamin, czynników wzrostu komórek i wielu innych, daje efekt spotęgowanego działania na skórę.

 

 

Taka różnorodność składników aktywnych zaaplikowana poprzez mezoterapię frakcyjną – mikronakłucia gwarantuje oddziaływanie substancji aktywnych na cały obszar i strukturę skóry. Dzięki temu czynniki wzrostu komórek podane w ten właśnie sposób docierają szybciej i łatwiej do głębszych warstw skóry, zwiększa się też zdolność do przenikania substancji w głąb oraz produkcja kolagenu i elastyny w skórze. Dzięki temu, że substancje aktywne pozyskiwane są drogą procesu nanotechnologii mają większą biodostępność, co oznacza że są czyste chemicznie i szybsze w przenikaniu. 

Resurfacing to nic innego jak oddziaływanie na naskórek i skórę właściwą, to cykl odnowy komórkowej naskórka, przebudowy warstw skóry i aktywowanie procesu immunologicznego. Resurfacing to też wytworzenie przeciwciał, cytokin i komórek przeciwzapalnych w celu zmniejszenia procesu zapalnego, który wywołaliśmy. 

Odpowiadając na pytanie „dlaczego Resurfacing?” Jest to zabieg, który może być wykonywany cało rocznie lub sezonowo, można go wykonywać w seriach co znacząco potęguje jego działanie ale jest też dobrym wyborem w doraźnych sytuacjach kiedy zależy nam na poprawie kondycji skóry i jej odświeżeniu a nie na zwalczeniu konkretnego problemu. Stanowi dobrą alternatywę dla peelingów chemicznych i jak wszystkie zabiegi tego typu także i ten jest wykonywany po wcześniejszej konsultacji i analizie skóry oraz wykluczeniu przeciwwskazań.

 

Autor: Kosmetolog Karolina Czechowska

ul. Czysta 4 (Galeria)
50-013 Wrocław
tel. 888-837-617