Depilacja woskiem

Skuteczne usuwanie owłosienia, czyli depilacja woskiem

Gładkie, jędrne i nawilżone ciało to ideał, do którego dąży każda kobieta. Niestety, aby osiągnąć takie efekty czasem trzeba poświęcić wiele czasu na kroki, które pomogą nam uzyskać upragniony cel. Jednak istnieje sposób na szybkie pozbycie się niechcianych włosków z ciała, którego efekt utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Mowa tu o depilacji ciepłym woskiem.

Umów się na bezpłatną konsultację.

Myślisz, że warto czekać?

Skuteczne usuwanie owłosienia, czyli depilacja woskiem

Gładkie, jędrne i nawilżone ciało to ideał, do którego dąży każda kobieta. Niestety, aby osiągnąć takie efekty czasem trzeba poświęcić wiele czasu na kroki, które pomogą nam uzyskać upragniony cel. Jednak istnieje sposób na szybkie pozbycie się niechcianych włosków z ciała, którego efekt utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Mowa tu o depilacji ciepłym woskiem.

Odpowiednie przygotowanie do zabiegu depilacji woskiem

Wiele pań błędnie myśli, że do zabiegu usuwania ciepłym woskiem zbędnego owłosienia nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jednak jest kilka wytycznych, które należy spełnić, aby zabieg przyniósł jak najlepsze i długotrwałe efekty. Najważniejszą kwestią jest długość włosa. Zbyt krótkie włoski (mniej niż 4-5 mm) nie zostaną skutecznie wydepilowane. Wszystko przez to, że wosk nie będzie miał możliwości złapania całego owłosienia i usunięcia go wraz z cebulkami. Aby zabieg przebiegł szybko i skutecznie, dzień przed jego wykonaniem należy wykonać peeling mechaniczny, dzięki któremu wierzchnia warstwa naskórka zostanie ściągnięta, a rozszerzone pory pomogą w szybszym usunięciu włosów.

Partie ciała, które można depilować

Tak naprawdę zabieg depilacji woskiem można wykonać na każdej partii ciała. Rozpoczynając od wąsika nad ustami, poprzez pachy, ręce, nogi czy miejsca intymne. Długość trwania zabiegu oraz dobór wosku są dostosowane do konkretnej partii ciała, na której wykonywana będzie depilacja.

Przeciwwskazania do wykonania depilacji

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że depilacja woskiem jest zabiegiem bolesnym. Oczywiście, każda osoba ma inny prób bólu, jednak panie z niską tolerancją i odpornością na pewno nie będą czuć się podczas zabiegu komfortowo. Ponadto osoby chore na cukrzycę, epilepsję, cierpiące na żylaki, zapalenie żył, posiadające aktywne stany zapalne skóry czy mikrourazy oraz panie w zaawansowanej ciąży nie powinny mieć wykonywanego tego zabiegu.

Wskazania do zabiegu

Panie posiadające mocne owłosienie z głęboko osadzonymi cebulkami oraz włoski, które szybko odrastają po innych metodach depilacji będą niezwykle zadowolone z efektów zabiegu.

Częstotliwość wykonywania depilacji woskiem

To, jak często należy powtarzać zabieg depilacji woskiem jest kwestią bardzo indywidualną. Niektóre panie posiadające delikatniejsze owłosienie będą mogły cieszyć się gładką skórą nawet do 4 tygodni. U osób z mocnym owłosieniem, ten okres może się dość znacznie skrócić – nawet do dwóch tygodni. Warto wspomnieć o tym, że do pozytywnych stron depilacji woskiem na pewno zaliczyć trzeba fakt, że po regularnym jej stosowaniu cebulki włosów znacznie się osłabiają, co sprawia, że owłosienie odrasta w znacznie wolniejszym tempie oraz włoski pojawiają się na ciele w dużo mniejszej ilości.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Najważniejszą rzeczą jest powstrzymanie się od nasłoneczniania depilowanych miejsc. Zarówno opalanie przy naturalnym słońcu, jak i ekspozycja na solarium są absolutnie zabronione. Niezastosowanie się do zaleceń może spowodować powstanie wielu trudnych do zniwelowania przebarwień skórnych. Depilowana partia ciała może ulec podrażnieniu, co jest absolutnie naturalną reakcją organizmu, więc należy o nią szczególnie zadbać. Warto wprowadzić do pielęgnacji kosmetyki łagodząco-nawilżające, które przeznaczone są do wrażliwej skóry.

Skutki uboczne depilacji woskiem

Jak po każdym zabiegu, również i po depilacji woskiem, mogą wystąpić skutki uboczne. Do najczęściej pojawiających się można zaliczyć zaczerwienienie, swędzenie oraz pieczenie skóry. Taka reakcja organizmu jest jak najbardziej prawidłowa i powinna ustać po nałożeniu dobrze dobranego preparatu łagodzącego i po odczekaniu kilkudziesięciu minut. W niektórych przypadkach, może wystąpić wrastanie włosków, które spowodowane jest tym, że wydepilowane cebulki stają się słabsze, więc włos może nie mieć możliwości przebicia się przez skórę. Aby temu zapobiec należy wykonywać regularne złuszczanie (2 razy w tygodniu wystarczy) depilowanej partii ciała. Można również wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji preparaty z mocznikiem, który równie dobrze sprawdza się w walce z wrastającym owłosieniem.

Idealnie gładkie i pozbawione włosów ciało nie jest już wyłącznie trendem, a atrybutem zadbanej i nowoczesnej kobiety. Jeśli zwykłe golenie nie przynosi odpowiednich rezultatów, depilator podrażnia, a laserowe usuwanie owłosienia jest zbyt drogie – warto zainteresować się depilacją woskiem, którą można wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Ceny zabiegów

Wąsik Cena 10zł

Broda/baczki Cena 10zł

Pachy Cena 30zł

Przedramiona Cena 40zł

Ramiona Cena 40zł

Ramiona i przedramiona Cena 60zł

Plecy Cena 60zł

Klatka piersiowa Cena 50zł

Łydki Cena 45zł

Uda Cena 55zł

Łydki i uda Cena 80zł

Kup Voucher upominkowy dla bliskiej Ci osoby

Polecane zabiegi:

  • Relaksacyjne zabiegi pielęgnacyjne,
  • Zabieg oczyszczania ultradźwiękami,
  • Mikrodermabrazja połączona z masażem,
  • Firmowy zabieg DermaCare,
  • Relaksacyjny rytuał ciała,
  • Pielęgnacja dłoni i stóp.
128
Nowość Resveraderm serum
126zl
Nowość Retises o,25% krem
194zl
Nowość Fillderma nano

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress