Manualne oczyszczanie twarzy, szybki sposób na pozbycie się niedoskonałości cery

Każda osoba chciałaby posiadać gładką, pozbawioną niedoskonałości cerę. Niestety nie wszystkim dane było otrzymać od natury pięknie wyglądającą i promienną skórę, dlatego można sobie pomóc w uzyskaniu wymarzonego efektu. Manualne oczyszczanie twarzy jest najbardziej popularną metodą na odświeżenie i wygładzenie cery.

Przebieg zabiegu manualnego oczyszczania

Najważniejsze w przypadku zdecydowania się na manualne oczyszczanie jest wybranie profesjonalnego, higienicznego gabinetu kosmetycznego oraz doświadczonej osoby, która wykona zabieg. Tylko w takiej sytuacji możemy mieć pewność, że oczyszczanie zostanie wykonane na najwyższym poziomie i nie będziemy musieli obawiać się o skutki uboczne, takie jak blizny czy nasilony trądzik poprzez rozsianie bakterii po twarzy. Zabieg może trwać nawet kilka godzin, a przebiega w następujących etapach:

  • Zabieg rozpoczyna się od przygotowania skóry, które polega na dokładnym oczyszczeniu z makijażu oraz zanieczyszczeń za pomocą specjalnego mleczka, płynu micelarnego, żelu lub innego preparatu, a następnie odzyskaniu odpowiedniego pH skóry z użyciem toniku
  • Kolejnym krokiem jest wykonanie peelingu kawitacyjnego przy użyciu ultradźwięków, mechanicznego drobnoziarnistego lub , ewentualnie enzymatycznego – wybór produktu zależy od rodzaju cery. Dzięki temu skóra staje się odświeżona, a martwy naskórek zostaje usunięty
  • Kolejnym etapem jest przystąpienie do usunięcia zaskórników i innych niedoskonałości skóry. Ważne jest, aby wykonywać ten proces w rękawiczkach i dokładnie dezynfekować cerę po każdorazowym wyciśnięciu. Ten krok dla wielu osób jest odczuwany jako nieprzyjemny, niektórzy wręcz opisują go jako bolesny – reakcja zależy od indywidualnego progu bólowego.

Na koniec w celu uspokojenia i odprężenia zmęczonej skóry trzeba nałożyć maskę łagodzącą, a następnie stonizować skórę i wklepać delikatny, nawilżający krem.

Kto kwalifikuje się do zabiegu manualnego oczyszczania?

Z zabiegu powinny skorzystać osoby, które walczą z niedoskonałościami cery, takimi jak grudki czy zaskórniki oraz posiadają zmęczoną, zszarzałą skórę, która nie wchłania kosmetyków pielęgnacyjnych.

Przeciwwskazania do zabiegu

Manualne oczyszczanie pomimo tego, że niesie za sobą wiele korzyści, niestety nie jest przeznaczone dla wszystkich. Najważniejszym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest aktywny trądzik z ropnymi wykwitami. W takim przypadku oczyszczanie może nieść za sobą wiele szkód, a mało pożytku, ponieważ ropa zawarta w niedoskonałościach zawiera wiele bakterii, co niesie za sobą ogromne ryzyko rozsiana ich po całej twarzy. W konsekwencji zamiast gładkiej, odświeżonej cery możemy uzyskać efekt nasilenia trądziku.

Osoby, które cierpią na bakteryjne, wirusowe lub grzybicze choroby skóry oraz w dzień przeprowadzania zabiegu posiadają opryszczkę również nie kwalifikują się do wykonania oczyszczania. Oprócz tego osoby z nowotworami, które posiadają skórę naczyniową, nadżerki, mikrourazy czy też trądzik różowaty powinny poszukać innej metody wyeliminowania niedoskonałości, niż oczyszczanie mechaniczne.

Efekty dobrze wykonanego oczyszczanie manualnego

Jeśli zabieg został przeprowadzony z dbałością o higienę, w efekcie możemy oczekiwać, że kondycja skóry się poprawi – będzie gładka, odzyska naturalny blask, a aplikowane produkty pielęgnacyjne będzie wchłaniać znacznie lepiej. Oprócz tego niedoskonałości nie powinny pojawiać się na skórze, a jeśli powrócą to w znacznie mniejszym nasileniu niż przed wykonaniem zabiegu, gdyż oczyszczanie mechaniczne reguluje pracę gruczołów łojowych.

Zalecenia po wykonanym zabiegu

Należy mieć na uwadze fakt, że skóra pomimo nałożenia produktów łagodzących może być podrażniona. Najmniej skutków ubocznych odczują osoby, które posiadają grubą, tłustą skórę, która będzie najmniej zaczerwieniona, a jej tkliwość będzie praktycznie znikoma. W innych przypadkach należy liczyć się z tym, że cera może być mocno uwrażliwiona i dodatkowo występować będzie rumień. Zważając na stan skóry należy pamiętać, że w dniu zabiegu nie wolno skóry przemywać wodą ani innymi preparatami oczyszczającymi – najlepiej jest dać cerze odpocząć, uspokoić się i oczyścić ją bardzo delikatnie dopiero na następny dzień. Trzeba również pilnować się, aby nie dotykać buzi nieumytymi dłońmi, gdyż istnieje ryzyko wprowadzenia bakterii, które wywołają stany zapalne.

Jak często powinno się powtarzać oczyszczanie manualne?

Ta kwestia określana jest indywidualnie podczas rozmowy z osobą, która wykonuje zabieg. Niektóre skóry, szczególnie te silnie zanieczyszczone, powinny być oczyszczane w cyklu comiesięcznym, natomiast osobom, które liczą na utrzymanie ładnego stanu skóry wystarczy wizyta w salonie co kilkanaście tygodni. Dla podtrzymania efektu świeżej, gładkiej skóry można wykonywać w domu peelingi oraz maseczki, ale proces ten powinien zostać skonsultowany z kosmetologiem lub kosmetyczką. Wizje o posiadaniu idealnie wyglądającej cery jak z okładki kolorowego magazynu nie muszą zostać jedynie w sferze marzeń. Dzięki zabiegowi mechanicznego oczyszczania już dziś możesz osiągnąć efekt, którego pozazdroszczą ci inni. Pamiętaj, że inwestycja w swoje piękno to również inwestycja w dobre samopoczucie i wysoką samoocenę.

Ceny zabiegów

Zabieg oczyszczania twarzy podstawowy 150zł

Zabieg oczyszczania twarzy podstawowy + kwas 200zł

ul. Czysta 4 (Galeria)
50-013 Wrocław
tel. 888-837-617