Pedicure kwasowy

Dogłębna regeneracja stóp, czyli kwasy złuszczające w akcji

Kwasy mają niezwykle szerokie zastosowanie w kosmetyce dzięki swoim niesamowitym właściwościom złuszczającym, rozjaśniającym oraz napinającym. Kochają je zarówno młode dziewczęta, jak i panie w dojrzalszym wieku, ponieważ działają niezwykle efektywnie na różne partie ciała. Hydroksykwasy świetnie sprawdzają się również w pielęgnacji twardej, grubej skóry, dlatego znajdują zastosowanie w pielęgnacji stóp.

Umów się na bezpłatną konsultację.

Myślisz, że warto czekać?

Pedikiur kwasowy – przebieg zabiegu

Zabieg pedikiuru z użyciem kwasów polega na dogłębnym złuszczeniu zrogowaciałej warstwy naskórka i dotarciu do nowych, miękkich i odżywionych warstw skóry właściwej. Kwasy wykazują nie tylko działanie upiększające, ale również i lecznicze, ponieważ sprawiają, że popękana skóra pięt zostaje złuszczona, a odpowiednie nawilżenie zostaje utrzymane na dłużej. Pedikiur kwasowy rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry i nałożenia na nią plastrów nasączonych kwasami – mlekowym, glikolowym, owocowym lub salicylowym, które następnie szczelnie owija się folią. Zawinięte stopy należy pozostawić na około kwadrans, aby składniki aktywne mogły zacząć działać i przeniknęły warstwy skóry. Po ściągnięciu folii naskórek sam powinien odchodzić od stóp, a nierozpuszczone resztki kosmetolog dokładnie usuwa specjalistyczną tarką do uzyskania gładkości. Na sam koniec w celu utrzymania odpowiedniego nawilżenia oraz odżywienia tej partii ciała nakłada się mocno nawilżające preparaty.

Efekty po zabiegu

Skóra na stopach po dobrze wykonanym złuszczaniu kwasowym staje się niezwykle miękka i przyjemna w dotyku, jej koloryt zostaje ujednolicony, a ewentualne zgrubienia naskórka zlikwidowane. Ponadto wypielęgnowane stopy znacznie lepiej będą przyjmować produkty pielęgnacyjne nakładane na nie co sprawi, że dłużej pozostaną zadbane i gładkie. Aby efekt utrzymał się jak najdłużej należy pamiętać o codziennej pielęgnacji nawilżającej oraz prewencji, w ramach której w domu można wykonać samemu zabieg złuszczania stóp specjalnymi skarpetkami z kwasami. Taki kosmetyk dostępny jest w drogeriach, jednak należy mieć na uwadze, że preparat ten nie zastąpi profesjonalnej wizyty w salonie kosmetycznym.

Osoby, które powinny skorzystać z zabiegu z użyciem kwasów

Przede wszystkim zabieg skierowany jest do wszystkich osób, które bardzo dużo chodzą, a ich stopy potrzebują zregenerowania. Oprócz tego idealnie kwalifikują się do tego rodzaju pedikiuru pacjenci, którzy posiadają delikatną skórę stóp, na której często występują podrażnienia, przesuszenia, nagniotki oraz odparzenia.

Przeciwwskazania do wykonania pedikiuru kwasowego

Niestety nie każdy, kto zastanawia się nad wykonaniem takiego zabiegu będzie mógł sobie na niego pozwolić. Panie w ciąży i karmiące piersią nie powinny decydować się na zabieg, ponieważ kwasy mogą przeniknąć w głąb skóry i przedostać się do krwioobiegu. Osoby z aktywną grzybicą, pęknięciami skóry, mikrourazami oraz uczulone na salicylany również będą musiały zrezygnować z wykonania pedikiuru kwasowego i poszukać innej opcji na zadbanie o swoje stopy.

Częstotliwość powtarzania zabiegu z kwasami

Efekty wykonanego zabiegu utrzymują się na skórze do około siedmiu tygodni. Po tym czasie zalecane jest powtórzenie pedikiuru kwasowego, choć okres ten może ulegać zmianie ze względu na indywidualne potrzeby każdej osoby.

Stopy bardzo często są pomijaną w pielęgnacji partią ciała, która przecież tak jak każda inna część wymaga nakładania na nią odpowiednich kosmetyków i wykonywania zabiegów, aby mogła wyglądać dobrze. Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad wykonaniem pedikiuru kwasowego to możesz być pewien/pewna, że będziesz zachwycony/a z efektów końcowych i nie będziesz mógł/mogła uwierzyć, że skóra stóp może być tak delikatna i zadbana.

Ceny zabiegów

Spa foot peel – skarpety złuszczające kupione do własnego użytku Cena 80zł

Kup Voucher upominkowy dla bliskiej Ci osoby

Polecane zabiegi:

  • Relaksacyjne zabiegi pielęgnacyjne,
  • Zabieg oczyszczania ultradźwiękami,
  • Mikrodermabrazja połączona z masażem,
  • Firmowy zabieg DermaCare,
  • Relaksacyjny rytuał ciała,
  • Pielęgnacja dłoni i stóp.
128
Nowość Resveraderm serum
126zl
Nowość Retises o,25% krem
194zl
Nowość Fillderma nano

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress