Pielęgnacja dłoni

Pielęgnacja dłoni – sposoby na zadbaną i gładką skórę

Dłonie są bardzo ważną częścią ciała, na którą zwraca się sporą uwagę u ludzi i dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Miękka skóra, zadbane paznokcie i brak przesuszonych miejsc jest stanem, do którego dążą wszyscy, którzy dbają o swój wygląd. Niestety, pęd życia i niekiedy ciężka praca bardzo negatywnie wpływają na stan dłoni. Jednak nie ma się co zamartwiać, ponieważ wizyta w salonie kosmetycznym może radykalnie zmienić wygląd tej części ciała.

Starzenie się skóry dłoni

Dłonie są jednym z miejsc, po których najszybciej widać upływający czas. Jest to przede wszystkim spowodowane faktem, że ta część ciała jest niezwykle często eksploatowana. Praktycznie nie istnieją czynności, do których nie angażowalibyśmy dłoni. To sprawia, że są one wystawione na ekspozycję słoneczną, często oddziałują na nie produkty chemiczne czy też negatywnie wpływają czynniki mechaniczne. Oprócz tego skóra, która pokrywa dłonie jest cienka i pozbawiona gruczołów łojowych, co oznacza, że nie posiada właściwości samonawilżających. Wszystko to powoduje pogorszenie się wyglądu i faktycznego stanu dłoni.

Zabiegi przeznaczone do poprawienia kondycji dłoni

Najpopularniejszymi zabiegami, które poprawiają wygląd skóry na dłoniach są: peelingi chemiczne, zabiegi z użyciem parafiny oraz stosowanie masek zamkniętych w postaci specjalnych rękawiczek.

Peeling chemiczny

Dzięki specjalnie dopasowanym kwasom, składniki aktywne mają możliwość przedostać się do głębszych warstw skóry, co sprawia, że wierzchnia warstwa naskórka zostaje złuszczona, a odkrywana jest jędrna i nawilżona warstwa właściwa. Ponadto kwasy dostarczają wielu składników odżywczych głębszym warstwom skóry, które powodują poprawienie się kondycji dłoni. Zabieg polega na nałożeniu na skórę odpowiedniego stężenia kwasu i odczekaniu aż zacznie działać. Kilka chwil po zabiegu można odczuwać skutki uboczne w postaci wystąpienia zaczerwienia. Złuszczanie martwego naskórka zacznie odbywać się po około 2 dniach i będzie trwać około 2-5 dni. Po wykonaniu peelingu należy zadbać o skórę dłoni poprzez nakładanie na nią preparatów z pantenolem i alantoiną i absolutnie zabroniona jest ekspozycja słoneczna. Aby uzyskać najbardziej zadowalające efekty należy wykonać serię 2-4 zabiegów, które powinny być powtarzane w odstępie 3-4 tygodni. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, mikro urazy skóry,egzemy, stany zapalne, grzybicze, bakteryjne i alergiczne oraz łuszczyca.

Wskazania do wykonania zabiegów poprawiających wygląd skóry dłoni

Wszystkie osoby, które cierpią na przesuszone, pozbawione jędrności i ładnego kolorytu dłonie, powinny zdecydować się na wykonanie któregoś z wyżej wymienionych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zarówno panie, jak i panowie muszą mieć świadomość tego, że dłonie są ich wizytówką. Zadbane, delikatne i z wyrównanym kolorytem na pewno nie odstraszą płci przeciwnej. Pomimo tego, że na co dzień nie zwracamy na nie szczególnej uwagi, jest to jedna z rzeczy, które wpływają na pierwsze wrażenie. A przecież każdy z nas chce zostać oceniony jako zadbany człowiek?

Ceny zabiegów

Peeling chemiczny na dłonie  Cena 80zł

Silne odnowienie i rozjaśnienie przebarwień peeling chemiczny Cena 150zł Zabieg złuszczający

ul. Czysta 4 (Galeria)
50-013 Wrocław
tel. 888-837-617