Pielęgnacja dłoni

Pielęgnacja dłoni – sposoby na zadbaną i gładką skórę

Dłonie są bardzo ważną częścią ciała, na którą zwraca się sporą uwagę u ludzi i dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Miękka skóra, zadbane paznokcie i brak przesuszonych miejsc jest stanem, do którego dążą wszyscy, którzy dbają o swój wygląd. Niestety, pęd życia i niekiedy ciężka praca bardzo negatywnie wpływają na stan dłoni. Jednak nie ma się co zamartwiać, ponieważ wizyta w salonie kosmetycznym może radykalnie zmienić wygląd tej części ciała.

Starzenie się skóry dłoni

Dłonie są jednym z miejsc, po których najszybciej widać upływający czas. Jest to przede wszystkim spowodowane faktem, że ta część ciała jest niezwykle często eksploatowana. Praktycznie nie istnieją czynności, do których nie angażowalibyśmy dłoni. To sprawia, że są one wystawione na ekspozycję słoneczną, często oddziałują na nie produkty chemiczne czy też negatywnie wpływają czynniki mechaniczne. Oprócz tego skóra, która pokrywa dłonie jest cienka i pozbawiona gruczołów łojowych, co oznacza, że nie posiada właściwości samonawilżających. Wszystko to powoduje pogorszenie się wyglądu i faktycznego stanu dłoni.

Zabiegi przeznaczone do poprawienia kondycji dłoni

Najpopularniejszymi zabiegami, które poprawiają wygląd skóry na dłoniach są: peelingi chemiczne, zabiegi z użyciem parafiny oraz stosowanie masek zamkniętych w postaci specjalnych rękawiczek.

Peeling chemiczny – Nomelan Cafeico

Dzięki specjalnie dopasowanym kwasom, składniki aktywne mają możliwość przedostać się do głębszych warstw skóry, co sprawia, że wierzchnia warstwa naskórka zostaje złuszczona, a odkrywana jest jędrna i nawilżona warstwa właściwa. Ponadto kwasy dostarczają wielu składników odżywczych głębszym warstwom skóry, które powodują poprawienie się kondycji dłoni. Zabieg polega na nałożeniu na skórę odpowiedniego stężenia kwasu kawowego i odczekaniu aż zacznie działać. Kilka chwil po zabiegu można odczuwać skutki uboczne w postaci wystąpienia zaczerwienia lub opuchlizny. Złuszczanie martwego naskórka zacznie odbywać się po około 2 dniach i będzie trwać około 2-3 dni. Po wykonaniu peelingu kawowego należy zadbać o skórę dłoni poprzez nakładanie na nią preparatów z pantenolem i alantoiną i absolutnie zabroniona jest ekspozycja słoneczna. Aby uzyskać najbardziej zadowalające efekty należy wykonać serię 2-4 zabiegów, które powinny być powtarzane w odstępie 3-4 tygodni. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, mikrourazy skóry, stany zapalne i alergiczne oraz łuszczyca.

Parafinowy zabieg na dłonie

Parafina jest składnikiem, który często wykorzystuje się w kosmetyce. Posiada ogromną zaletę, jaką jest zatrzymywanie wilgoci w skórze, co powoduje odpowiednie utrzymanie nawilżenia. Zabieg z użyciem parafiny rozpoczyna się od dezynfekcji skóry, a następnie jej wypeelingowania. To sprawi, że w łatwy sposób dotrze się do głębszych warstw skóry właściwej. Kolejnym krokiem jest nałożenie preparatu nawilżającego i zanurzenie dłoni w ciepłej parafinie. Po wyjęciu, dłonie należy umieścić w specjalnych rękawiczkach i pozostawić w nich na kilkanaście minut, aby składniki odżywcze mogły wniknąć w skórę. Najlepsze efekty uzyskać można wtedy, gdy zabieg powtarzany jest co najmniej raz w tygodniu. Jeśli chodzi o kwestie związane z przeciwwskazaniami do zabiegu parafinowego to nie może on być wykonywany u osób, które cierpią na osteoporozę, są uczulone na parafinę, posiadają egzemę oraz grzybicę.

Maseczki w postaci nasączonych rękawiczek

Zabieg z użyciem maseczek jest bardzo podobny do zabiegu parafinowego. Dłonie przygotowuje się do przyjęcia substancji aktywnych zawartych w rękawiczkach poprzez wykonanie peelingu. Następnie nakładane są nasączone składnikami nawilżającymi, łagodzącymi oraz rozjaśniającymi specjalne rękawiczki. Cały zabieg trwa około kilkunastu minut i polega na trzymaniu dłoni w roztworze znajdującym się wewnątrz rękawic. Aby efekty były jeszcze lepsze, często stosuje się rozgrzewanie dłoni, aby składniki odżywcze mogły przeniknąć do skóry właściwej. Częstotliwość wykonywania zabiegu wynosi około raz w tygodniu. Do przeciwwskazań można zaliczyć alergię na którykolwiek składnik zawarty w płynie, którym nasączone są rękawice oraz drobne urazy skóry.

Wskazania do wykonania zabiegów poprawiających wygląd skóry dłoni

Wszystkie osoby, które cierpią na przesuszone, pozbawione jędrności i ładnego kolorytu dłonie, powinny zdecydować się na wykonanie któregoś z wyżej wymienionych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zarówno panie, jak i panowie muszą mieć świadomość tego, że dłonie są ich wizytówką. Zadbane, delikatne i z wyrównanym kolorytem na pewno nie odstraszą płci przeciwnej. Pomimo tego, że na co dzień nie zwracamy na nie szczególnej uwagi, jest to jedna z rzeczy, które wpływają na pierwsze wrażenie. A przecież każdy z nas chce zostać oceniony jako zadbany człowiek?

Ceny zabiegów

Peeling cukrowy z parafiną, masażem i kremem Cena 40zł

Peeling chemiczny na dłonie z maską i kremem Cena 80zł

Silne odnowienie i zmniejszenie przebarwień peeling chemiczny Nomelan Caffeico 3 warstwy i krem Cena 100-150zł Zabieg złuszczający

Silne odnowienie i rozjaśnienie przebarwień peeling chemiczny Melas Peel R 2 warstwy  i krem Cena 120zł Zabieg złuszczający

Kup Voucher upominkowy dla bliskiej Ci osoby

Polecane zabiegi:

  • Relaksacyjne zabiegi pielęgnacyjne,
  • Zabieg oczyszczania ultradźwiękami,
  • Mikrodermabrazja połączona z masażem,
  • Firmowy zabieg DermaCare,
  • Relaksacyjny rytuał ciała,
  • Pielęgnacja dłoni i stóp.
128
Nowość Resveraderm serum
126zl
Nowość Retises o,25% krem
194zl
Nowość Fillderma nano

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress