Mikrodermabrazja Diamentowa

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest bardzo popularną metodą na pozbycie się martwego naskórka i odświeżenie skóry, który wykonuje się w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych. Szczególnie polecany dla osób, które borykają się z bliznami, zmęczoną skórą oraz drobnymi niedoskonałościami jak grudki czy zaskórniki i płytkie zmarszczki.

Jak wykonuje się zabieg?

Do wykonania mikrodermabrazji konieczne jest posiadanie specjalistycznego sprzętu, w którego skład wchodzi głowica diamentowa oraz pompa zasysająca. Przeprowadzenie zabiegu polega na stopniowym usuwaniu martwego naskórka i pobudzeniu głębszych warstw skóry do produkcji kolagenu oraz elastyny. Odbywa się to poprzez powolne przesuwanie głowicą po skórze, która zasysa w mechaniczny sposób martwą, zewnętrzną warstwę naskórka odsłaniając jędrną, świeżą i o wyrównanym kolorycie skórę. Złuszczanie głowicą wykonywane jest bardzo dokładnie, dlatego całość procesu może zająć nawet kilkadziesiąt minut.

Mikrodermabrazja diamentowa – efekty

Dobrze wykonana mikrodermabrazja charakteryzuje się tym, że od razu można ocenić jej pozytywne skutki. Skóra staje się wygładzona, miększa w dotyku i odzyskuje naturalny blask. Zaraz po zabiegu wystąpić może zaczerwienienie, a jego intensywność zależna jest od rodzaju posiadanej cery – szczególnie narażone na rumień będą skóry wrażliwe i suche. Do efektów długofalowych zaś można zaliczyć polepszenie jędrności skóry, pozbycie się niedoskonałości i lepszą wchłanialność aplikowanych produktów. Właśnie dzięki temu, że skóra zostaje aktywowana do wzmożonego działania szczególnie warto zadbać o pielęgnację.

Postępowanie po zabiegu mikrodermabrazji

Warto pamiętać, że mikrodermabrazja diamentowa uwrażliwia skórę, co w konsekwencji może doprowadzić do jej tkliwości. Dlatego też warunkiem koniecznym po oczyszczaniu jest zastosowanie łagodzącej maski oraz kremu w gabinecie kosmetologicznym. Należy również mieć na uwadze fakt, że skóry najlepiej jest nie przemywać wodą, mydłem, produktami na bazie alkoholu, żelami zawierającymi granulki, szczoteczkami peelingującymi itp. w dzień wykonania zabiegu, aby pozwolić jej wchłonąć nałożone cenne składniki i nie wprowadzić bakterii. Peelingi mechaniczne lub enzymatyczne również nie powinny być stosowane przez kilka do kilkunastu dni po zabiegu. Dodatkowo niezwykle istotne jest wprowadzenie ochrony przeciwsłonecznej w postaci kremów z filtrem SPF 30, SPF 50, aby nie doprowadzić do powstania przebarwień.

Dla kogo odpowiedni jest taki zabieg?

Oczyszczanie za pomocą głowicy diamentowej wykonywane jest bez podziału na płeć, więc skorzystać z dobrodziejstw mikrodermabrazji mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Najważniejszymi przesłankami do wykonania zabiegu będą:

 • rozszerzone pory
 • drobne zmarszczki
 • blizny potrądzikowe
 • przemęczona skóra
 • szara skóra

Istnieje jednak grupa osób, którym zabieg ten nie jest zalecany, ponieważ w ich przypadku może wystąpić szereg skutków ubocznych i efektów niepożądanych. Do przeciwwskazań zaliczamy:

 • trądzik ze zmianami zapalnymi
 • trądzik różowaty
 • mikrourazy skóry
 • znamiona
 • nowotwory
 • zakażenia różnego typu ( bakteryjne, wirusowe np. opryszczka )

Trądzik pospolity, a mikrodermabrazja diamentowa

Ten temat warto jest potraktować poważnie i poświęcić na niego więcej czasu, ponieważ osoby, które borykają się z trądzikiem najczęściej decydują się na wykonanie zabiegu. Oczyszczanie za pomocą głowicy jest w stanie bardzo pomóc ludziom, którzy posiadają niedoskonałości na skórze, jednak należy wiedzieć, że nie każdy rodzaj trądziku nadaje się do złagodzenia właśnie tym zabiegiem. Jeśli wybierzemy się do specjalistycznego gabinetu zostanie z nami przeprowadzony szczegółowy wywiad a kosmetolog wykonujący zabieg dokładnie obejrzy skórę i oceni czy wykonanie mikrodermabrazji jest wskazane, czy też warto się z tym działaniem wstrzymać. Absolutnie zabronione jest oczyszczanie skóry, jeśli osoba cierpi na trądzik ropny z aktywnymi zmianami. W takim przypadku zabieg przyniesie więcej szkód niż korzyści, ponieważ jedynie rozsiejemy bakterie po całej twarzy. Diamentowa mikrodermabrazja wykonana zostać może tylko wtedy, gdy skóra jest w stanie wygojonym lub pacjent boryka się ze zmianami grudkowo-zaskórnikowymi.

Częstotliwość wykonywania zabiegów

Aby efekty były jak najbardziej zadowalające zabiegi mikrodermabrazji należy powtarzać lub najlepiej wykonywać je seriami. Oczywiście jednorazowo poprawa również będzie zauważalna, jednak warto pamiętać o tym, że najbardziej efektywne będzie wykonywanie oczyszczania raz na kilka tygodni ( co 3-4 tygodnie ). Jeśli jednak nie jesteś w stanie pozwolić sobie na tak częste wizyty w gabinecie kosmetycznym to zalecane jest wykonanie zabiegów przynajmniej dwa razy w roku – przed okresem wiosennym, aby pobudzić zmęczoną po zimie skórę i po lecie, by pozbyć się drobnych niedoskonałości i zwiększyć jędrność.

Kobiety ciężarne, a mikrodermabrazja

Wszystkie panie, które są w ciąży mogą wykonać zabieg oczyszczania głowicą diamentową. W ciązy gospodarka hormonalna jest mocno zaburzona, należy po zabiegu jak i przez cały okres ciąży stosować ochronne kremy przeciwsłoneczne SPF 30,SPF 50, w celu uniknięcia powstania niechcianych przebarwień, które będą trudne do usunięcia.

Solarium – zakazane po zabiegu

Oczyszczenie skóry z jej warstwy martwego naskórka sprawia, że staje się ona dużo bardziej wrażliwa. Warto mieć na uwadze, że regeneracja następuje w przeciągu 30 dni, więc przez ten czas należy bardzo dbać o cerę. Opalanie w solarium więc jest absolutnie zabronione, gdyż istnieje ogromne ryzyko powstania nieestetycznych przebarwień.

Podsumowanie

Podsumowując, zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest bardzo popularny i posiada niezwykle pozytywny wpływ na piękny wygląd skóry. Niestety nie jest to rozwiązanie bez wad i nie dla każdego będzie dobrym pomysłem. Warto jednak wybrać się do gabinetu kosmetologicznego i pozwolić specjalistom ocenić faktyczny stan naszej skóry. Jeśli więc marzysz o promiennej, jędrnej i wygładzonej cerze – zainwestuj w swoje piękno.

Ceny zabiegów

Zabieg mikrodermabrazji twarzy 160zł

Zabieg mikrodermabrazji twarzy + kwas 200zł

Zabieg mikrodermabrazji pleców  160zł

Zabieg mikrodermabrazji pleców + kwas 200zł

ul. Czysta 4 (Galeria)
50-013 Wrocław
tel. 888-837-617