Męska pielęgnacja, czyli zabiegi dla panów

Istnieje przekonanie, że skóra mężczyzn jest na tyle gruba, że nie potrzebuje specjalnej pielęgnacji, a sięganie po pomoc kosmetologa jest absolutnie zbędne. Jednak jest to mit! Oczywiście prawdą jest, że męska skóra jest znacznie grubsza od damskiej, co wcale jednak nie oznacza tego, że jest ona idealna i nie boryka się z żadnymi problemami.

Charakterystyka męskiej skóry

Dotykając twarzy panów często można poczuć, że jest ona dużo bardziej szorstka niż delikatna buzia kobiet. Spowodowane jest to tym, że u mężczyzn znajduje się znacznie więcej zrogowaciałych komórek naskórka. Właśnie to sprawia, że męska skóra jest szorstka i bardziej odporna na wszelkiego rodzaju mikrourazy. Właśnie dzięki grubszej skórze mężczyźni cieszyć się mogą dłużej młodszym wyglądem, ponieważ procesy starzenia zachodzą znacznie wolniej. Oprócz tego skóra panów jest pokryta obfitszą warstwą hydrolipidową, którą zawdzięczać mogą aktywnej pracy gruczołów łojowych.

Co może dolegać męskiej skórze?

Zaktywizowana praca gruczołów łojowych właśnie odpowiada często za zanieczyszczanie się porów skóry, co w efekcie doprowadza do powstawania licznych niedoskonałości. Badania potwierdzają, że panowie częściej borykają się z problemem trądziku niż panie. Dodatkowo negatywnie na wygląd skóry wpływają również androgeny, czyli hormony męskie, bardzo często odpowiedzialne za zmiany trądzikowe. Fakt, że męska skóra jest gruba i produkuje dużą ilość sebum wcale nie oznacza, że nie może być uwrażliwiona i odwodniona. Nierzadko można zaobserwować u panów przesuszone miejsca na twarzy, które prezentują się nieestetycznie.

Zapalenie mieszków włosowych – jeden z największych problemów męskiej skóry

Zapalenie mieszków włosowych jest nieprzyjemną reakcją organizmu, która występuje zazwyczaj po depilacji na skutek infekcji lub problemu z wrastającym owłosieniem. Charakterystyczne dla tego zapalenia są wykwity skórne, które najczęściej przyjmują postać ropnych grudek. Zapalenie mieszków włosowych może mieć podłoże infekcyjne – wtedy uaktywnia się w organizmie bakteria gronkowca złocistego oraz podłoże mechaniczne – poprzez wrastające włosy. W pierwszym przypadku niestety nie obejdzie się bez pomocy lekarskiej i przepisaniu antybiotyków zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Zmiany mogą przybierać różne formy – od czerwonych krost, aż po ropne wykwity, których pod żadnym pozorem nie można wyciskać. Mechaniczne usuwanie krost może doprowadzić do rozniesienia na większej powierzchni twarzy wydzieliny bakteryjnej. W przypadku problemu z wrastającymi włoskami nie pojawiają się ropne zmiany, ale czerwone i swędzące miejsca. Często zapalenie mieszków włosowych w takiej sytuacji jest mylone z podrażnieniem skóry po depilacji. Jednak warto obserwować cerę, ponieważ po nałożeniu łagodzącego kosmetyku nawilżającego po krótkim czasie zwykłe podrażnienie powinno zniknąć, a czerwoność zblednąć. Jeśli się tak nie dzieje, bardzo możliwe, że do czynienia mamy właśnie z zapaleniem. Z kłopotliwym wrastaniem włosów warto wybrać się do dermatologa na konsultacje, który podpowie jak łagodzić objawy oraz co robić, by w przyszłości nie borykać się z tym problemem.

Jak wyeliminować problem wrastających włosków?

Przede wszystkim niezwykle istotne jest regularne złuszczanie skóry twarzy. W tym celu warto wybrać się do gabinetu kosmetycznego na serię zabiegów mikrodermabrazji diamentowej lub peelingów chemicznych. Dla podtrzymania efektów pomiędzy seriami zabiegów warto zastosować, szczególnie przed goleniem, scrub. Może być to kosmetyk gotowy, dostępny w drogerii, ale równie łatwo można go wykonać samemu z użyciem ziaren cukru czy soli gruboziarnistej. Do substancji ścierającej wystarczy dodać odrobinę oliwy z oliwek czy innego rodzaju olejku i masować taką mieszanką buzię. Dzięki temu warstwy powierzchniowe skóry zostaną usunięte, a włoski będą miały większą możliwość przebicia się przez cieńsze warstwy skóry. Sprawą, o której nie można zapominać po skończonym goleniu jest odpowiednie nawilżenie. Często mężczyźni zapominają o tym niezwykle ważnym kroku, który nie zajmuje wiele czasu, a pomoże zapobiec późniejszym skutkom ubocznym. W kwestii nawilżania również warto skorzystać z pomocy profesjonalnych kosmetologów, którzy zaproponować mogą zabiegi nawilżające, często w postaci różnego rodzaju maseczek, dostosowanych do indywidualnych potrzeb skóry.

Czasy, w których wizyta w gabinecie kosmetologicznym była zarezerwowana wyłącznie dla pań już minęły. Przecież męska skóra, pomimo tego, że bardziej odporna na różne czynniki wciąż może być podrażniona, odwodniona czy zanieczyszczona. Pamiętaj, że zadbany mężczyzna z czystą i jędrną skórą na pewno zostanie zauważony przez przedstawicielki płci pięknej.

Ceny zabiegów

Ceny i zabiegi są takie same jak dla Pań, podane w zakładce zabiegi na twarz, z wyszczególnieniem na różne rodzaje zabiegów.

ul. Czysta 4 (Galeria)
50-013 Wrocław
tel. 888-837-617