Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikro igłowa to rewolucyjna metoda odnowy skóry, która pozwala nam uzyskać spektakularne rezultaty. Głębokie nawilżenie, większą elastyczność i gęstość skóry, spłycenie zmarszczek oraz poprawę kondycji skóry, która staje się bardziej jędrna i zdrowa. Zabieg polega przede wszystkim na dostarczeniu aktywnych składników do wierzchniej warstwy skóry, na głębokość około 0,25-1,5 mm co zapewnia wysoką skuteczność i efektywność.

Mezoterapia mikro igłowa to mało inwazyjny zabieg polegający na nakłuwaniu skóry malutkimi igiełkami, poprzez nakłuwanie w skórze tworzą się „mikro-tunele”, które pozostają otwarte przez krótką chwilę, umożliwiając wprowadzenie preparatów o określonych właściwościach, dobranych do potrzeb skóry. Co więcej mikro nakłuwanie skutkuje powstawaniem mikro urazów stymulujących skórę do reakcji naprawczych, które są podstawą regeneracji tkanek. Preparaty są dobierane indywidualnie w zależności od obszaru zabiegu, celu jaki chcemy osiągnąć oraz potrzeb klienta. Jednym  najczęściej wykonywanych zabiegów jest mezoterapia z użyciem preparatów anti-aging. Jest to rodzaj zabiegu, który w widoczny i niezbyt inwazyjny sposób potrafi poprawić jędrność skóry i jej nawilżenie.  Z tego względu zabieg jest szczególnie polecany kobietom, u których pojawiły się pierwsze zmarszczki mimiczne. Z jego zalet mogą skorzystać także Panie zmagające się z bliznami potrądzikowymi, mające cienką i mało elastyczną skórę, a także widoczne oznaki działania szkodliwych promieni słonecznych. Zabieg mikro nakłuwania połączony z peelingami chemicznymi podnosi jego działanie i efekty. Zabieg można wykonywać miejscowo na okolicę oczu lub kompleksowo na całą twarz, szyję, dekolt i dłonie.

Dlaczego mezoterapia frakcyjna to rozwiązanie dla mnie?

Zabieg mezoterapii mikro igłowej działa korzystnie na naszą skórą, pozostawiając ją młodą i odświeżoną. Najważniejszym jego skutkiem jest uruchomienie procesów regeneracyjnych głębszych warstw skóry i pobudzenie aktywności fibroblastów, czyli komórek skóry właściwej kontrolujących wydzielanie elastyny i kolagenu będących dodatkową barierą ochronną dla skóry. Mezoterapia usprawnia także transport substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przygotowania do zabiegu nie są nazbyt skomplikowane. Jeżeli możemy sobie na to pozwolić, warto wykonać dwa tygodnie wcześniej mikrodermabrazję albo delikatny peeling chemiczny – skóra musi być oczyszczona i przygotowana do przyjęcia substancji odżywczych. Absolutnie niedopuszczalne jest wykonywanie zabiegu na skórze z widocznymi podrażnieniami i trądzikiem zapalnym.

Na 2-3 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, antybiotyków ani innych środków obniżających krzepliwość krwi. Na pocieszenie warto dodać, że standardowa długość igieł wykorzystywanych do frakcjonowania twarzy wynosi minimum 0,25 mm . Stosując wysoki poziom prędkości – nawet do 200 nakłuć na sekundę – zabieg trwa krótko i nie jest stresujący dla pacjenta.

Czego spodziewać się po zabiegu?

Panie, które sądzą, że zaraz po zabiegu ich skóra będzie odświeżona i promienista, są w błędzie. Zaczerwienienia, lekkie podrażnienia oraz miejscowe lekkie łuszczenie, to absolutny standard. Skóra po zabiegu pokryta jest siatką niewielkich nakłuć, które znikają w ciągu paru godzin. Podejmując decyzję o przeprowadzeniu zabiegu, warto podarować sobie dwa dni wolnego – skóra powinna się regenerować co najmniej kilkadziesiąt godzin. Im młodsza skóra, tym  regeneracja zachodzi szybciej.

Czego nie robić po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu nie wolno wykonywać makijażu przez 12 godzin, należy unikać opalania, nie wystawiać skóry na silne działanie termiczne. Odradza się także wykonywanie zabiegów, które mogą podrażnić skórę (depilacje, elektroterapie, lasery itp.), masaże, solarium, sauny, wysiłku fizycznego oraz pływania na basenie aby uniknąć zakażenia

Ceny zabiegów

Mezoterapia mikroigłowa – twarz 250zł 

Mezoterapia mikroigłowa + PQAge –  twarz 350zł

Mezoterapia mikroigłowa + BioRePeel C/inny peeling- twarz 300zł

Dodatkowo do zabiegu szyja i dekolt płatne 100zł

ul. Czysta 4 (Galeria)
50-013 Wrocław
tel. 888-837-617