Henna brwi i rzęs wykonywana jako dodatek do zabiegu na twarz

Ciemna oprawa oczu w kilka chwil – zastosowanie henny na brwi i rzęsy

Henna jest barwnikiem roślinnym, który swoje szerokie zastosowanie znalazł w kosmetyce. Tym produktem można zmienić kolor włosów bez obawy o ich zniszczenie, ponieważ henna wykazuje właściwości pielęgnacyjne. Równie często wykorzystuje się ją jako produkt do przyciemniania rzęs i brwi, aby wydawały się one gęstsze, grubsze i bardziej widoczne. Dzięki temu oprawa oczu, nawet bez makijażu, jest widoczna i atrakcyjna.

Umów się na bezpłatną konsultację.

Myślisz, że warto czekać?

Podkreślenie naturalnego piękna

Polki nie bez powodu uznawane są za jedne z najpiękniejszych kobiet na całym świecie – faktycznie urody pozazdrościć im mogą przedstawicielki różnych nacji. Jednak tak, jak w każdej kwestii, również Polki borykają się z kompleksami i chcą poprawiać swoje naturalne piękno. Przede wszystkim, typowo słowiańska uroda charakteryzuje się jasną karnacją oraz jasnymi rzęsami i brwiami. Często sprawia to, że bez makijażu wygląda się na osobę zmęczoną, schorowaną, słowem – bez wyrazu. Dzięki hennie można cieszyć się pięknie przyciemnioną oprawą oczu, która od razu dodaje wyrazistości spojrzeniu.

Przebieg zabiegu z użyciem henny

Pierwszym i bardzo ważnym etapem jest dokładne oczyszczenie partii, na które będzie nakładana henna. Kosmetyczka wykona demakijaż brwi i rzęs z użyciem profesjonalnego mleczka lub płynu micelarnego. Następnym krokiem jest przygotowanie henny, czyli rozrobienie z bazą wodną sproszkowanej lawsonii bezbronnej i odtłuszczenie włosów przy użyciu specjalnego toniku. Przed przystąpieniem do nakładania henny należy zabezpieczyć partie wokół brwi i rzęs, aby nie zabarwić skóry. Gotowy roztwór nakłada się bardzo dokładnie na rzęsy i brwi, a następnie pozostawia na odpowiednią ilość czasu (zazwyczaj 5-15 minut), aby henna mogła wniknąć w strukturę włosków i je zabarwić.

Dostępne kolory henny

Jak wiadomo, każdy typ urody jest inny i nie wszystkim pasuje to samo, dlatego też w wyborze henny możemy postawić na różne kolory. Dostępne są czarne, grafitowe, granatowe oraz brązowe. Łatwym kryterium doboru jest przede wszystkim kolor włosów na głowie. Jasnym blondynkom nie będą pasować bardzo ciemne, wpadające w zimne tony kolory na rzęsach i brwiach, natomiast brunetki nie będą dobrze czuć się w ciepłych brązach.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Wszelkiego rodzaju stany zapalne i alergiczne, choroby oka oraz jego uszkodzenia sprawiają, że zabieg nałożenia henny nie może zostać wykonany. Świeżo wydepilowane okolice wokół brwi oraz przerwanie ciągłości naskórka, w których powinna zostać nałożona henna również dyskwalifikują do wykonania zabiegu. Oprócz tego, osoby noszące szkła kontaktowe muszą bezwzględnie przed przystąpieniem do zabiegu zdjąć soczewki.

Częstotliwość powtarzania zabiegu hennowania

To, jak długo henna utrzyma się na brwiach i rzęsach jest sprawą bardzo zróżnicowaną. Zazwyczaj jest to okres od 1-4 tygodni. Na żywotność henny wpływa wiele czynników – przede wszystkim to, na jak długi czas pozostawiony został na włoskach roztwór z henny. Ponadto bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja – stosowanie tłustych produktów do demakijażu oraz częste wystawianie zafarbowanego obszaru na działanie wody wpływają na skrócenie się efektu przyciemnienia. Zatem zabiegi hennowania rzęs i brwi powinny być powtarzane w zależności od utrzymujących się efektów – od kilku do jednego razu w miesiącu.

Nie jesteś zadowolona ze swojej jasnej oprawy oczu? Chciałabyś móc wstać z łóżka, popatrzeć w lustro i zobaczyć wyraźne spojrzenie? A może czujesz się bez makijażu niekomfortowo na basenie czy plaży? Nieważne jakie są twoje motywacje – henna na pewno pozwoli Ci na cieszenie się wyrazistą oprawą oczu, która wzmocni twoje spojrzenie.

Ceny zabiegów

Henna wykonywana jest tylko jako dodatek do zabiegu na twarz!

Henna rzęs i brwi z regulacja 35zł

Henna rzęs 25zł

Henna brwi z regulacją 25zł

ul. Czysta 4 (Galeria)
50-013 Wrocław
tel. 888-837-617