Peeling Kawitacyjny, bezbolesne oczyszczanie twarzy

Peeling kawitacyjny to nowoczesny zabieg przeprowadzany przy użyciu fal ultradźwiękowych, którego celem jest złuszczenie martwego naskórka i usunięcie głębokich zanieczyszczeń. Jest całkowicie bezbolesny i stanowi optymalną alternatywę dla osób, które mają bardzo wrażliwą skórę i nie mogą oczyszczać skóry w sposób tradycyjny (manualny). Efekty widoczne są już chwilę po zabiegu, cera staje się świeższa i ładniejsza, a składniki aktywne zawarte w kosmetykach lepiej się wchłaniają.

Przebieg zabiegu

Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie niesie za sobą ryzyka powikłań. Nie musimy się także do niego przygotowywać – kosmetyczka poprosi jedynie o zdjęcie biżuterii i założenie ochronnego peniuaru. Po dokładnym zmyciu makijażu i przetarciu twarzy wacikiem, lekko wilgotna skóra poddawana jest działaniu fal ultradźwiękowych emitowanych przez specjalny aparat zakończony szpatułką. W czasie peelingu na skórze powstają niewielkie pęcherzyki, które gwałtownie pękają, skutkiem czego dochodzi do rozbicia martwych komórek. Stare komórki zostają zastąpione młodszą warstwą skóry, która jest wolna od bakterii, łoju oraz substancji toksycznych.

Peeling kawitacyjny – efekty

Peeling kawitacyjny pozwala oczyścić pory z nadmiernej ilości sebum, rozjaśnić widoczne przebarwienia, zlikwidować zaskórniki oraz zregenerować wrażliwą skórę twarzy. Poprzez stymulowanie naturalnego procesu nawadniania, cera staje się gładsza i wyraźnie odświeżona. Mikromasaż poprawia natomiast krążenie, pobudzając komórki i zmuszając je do regeneracji. Niezmiernie istotny jest również efekt sterylizacji uzyskany dzięki usunięciu wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, wągrów oraz zaskórników.

Wskazania

Peeling kawitacyjny polecany jest przede wszystkim osobom o skórze wrażliwej, naczynkowej i skłonnej do podrażnień. Pomaga także w leczeniu trądziku. Co ciekawe, można go wykonywać nie tylko na twarzy, ale także dłoniach i plecach. Wyraźnie zmniejsza sińce pod oczami i wzmaga produkcję kolagenu, przez co zyskuje coraz większą popularność u Pań w średnim wieku, które nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom i pragną zachować naturalnie młody wygląd.

Kto nie powinien poddawać się kawitacji?

Niestety, mimo swojej bezinwazyjności zabieg nie nadaje się dla każdego. Głównymi przeciwwskazaniami są: ciąża, nowotwory, stany zapalne i gorączkowe, zakrzepowe zapalenie żył oraz obecność metalowych wszczepów w ciele, np. aparatu na zęby, śrub etc. Także osoby zmagające się z chorobami skórnymi powinny zasięgnąć rady dermatologa – miejscowe krwawienie i łuszczyca stanowią poważne przeciwwskazanie.

Jak często wykonywać zabieg?

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem, który można wykonać jednorazowo, np. przed wielkim wyjściem, lub okresowo – dla podtrzymania efektu świeżo wyglądającej skóry. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu długotrwałych rezultatów, warto poświęcić odrobinę czasu i przez okres 5 tygodni złuszczać skórę raz na siedem dni. Po tym czasie wystarczy, że będziemy przeprowadzać zabieg raz w miesiącu.

Sonofreza – nowy wymiar peelingu kawitacyjnego

Panie, które chcą uzyskać jeszcze lepsze efekty kuracji, powinny zastanowić się nad połączeniem peelingu kawitacyjnego z sonofrezą. Ten nowatorski zabieg pozwala wprowadzić składniki aktywne za pomocą fali ultradźwiękowej w głębsze warstwy naskórka. Substancje, dobierane z uwzględnieniem kondycji i problemów skórnych pacjentki, przenikają płaszcz hydro-lipidowy oraz błony komórkowe. Warto zauważyć, że przy wykorzystaniu tradycyjnych metod, np. masażu, jest to możliwe tylko w niewielkim stopniu.

Ultradźwięki a kondycja skóry

Fale ultradźwiękowe mają korzystny wpływ na stan skóry. Na skutek wahania ciśnień cząsteczki ulegają cyklicznym zagęszczeniom i rozrzedzeniom, powodując mikro-masaż tkanek. Zjawisko to odpowiada za poprawę mikrocyrkulacji oraz przepływ limfy, co w efekcie przyspiesza gojenie się ran oraz stymuluje procesy metaboliczne. Drgania powodują również uwolnienie dużej ilości endogennego ciepła, które wspomaga produkcję kolagenu i elastyny. Ultradźwięki wykazują także działanie fizykochemiczne, powodując wzrost przenikalności błon komórkowych. Dzięki temu składniki odżywcze szybciej trafiają do tkanek, a procesy utlenienia ulegają nasileniu.

Ceny zabiegów

Zabieg peeling kawitacyjny – twarz 130zł

ul. Czysta 4 (Galeria)
50-013 Wrocław
tel. 888-837-617