Przebarwienia

Przebarwienia skórne – czym są, jak z nimi skutecznie walczyć?

Kobiety chciałyby mieć idealną cerę – gładką, pozbawioną niedoskonałości, promienną, o równomiernym kolorycie – jednak natura rzadko kiedy obdarza kogoś skórą bez skazy. Piegi, pieprzyki czy przebarwienia potrądzikowe są dla wielu pań powodem do zmartwień i motorem do działania w zlikwidowaniu ich.

Umów się na bezpłatną konsultację.

Myślisz, że warto czekać?

Jak powstają przebarwienia?

Czynników, które wpływają na powstawanie na skórze przebarwień jest naprawdę wiele. Do najważniejszych zaliczyć możemy promieniowanie słoneczne, które wpływa na proces melanogenezy oraz przebyty trądzik, który pozostawia na skórze widoczne ślady. Różnego rodzaju problemy hormonalne również mogą mieć negatywny wpływ na wygląd skóry i powodować liczne przebarwienia. Ponadto panie w okresie menopauzalnym są silnie narażone na pojawienie się na skórze nieestetycznych przebarwień.

Rodzaje przebarwień

Przebarwienia możemy podzielić na kilka kategorii:

mechaniczne,

chemiczne,

genetyczne,

hormonalne,

wrodzone,

nabyte,

Klasyfikacja przebarwień

Rodzajów przebarwień jest wiele i warto przeanalizować każde z nich pojedynczo.

Piegi

Najpopularniejszym rodzajem przebarwienia są piegi, które występują na skórze w postaci drobnych kropeczek koloru jasno lub ciemnobrązowego. Najczęściej pojawiają się one po ekspozycji na słońcu, ponieważ wtedy zachodzi proces wytwarzania barwnika skóry zwanego melaniną, chociaż występują również jako przebarwienie genetyczne, na które promienie UV nie mają wpływu.

Plamy soczewicowate

Plamy te nazywane są również starczymi, ponieważ pojawiają się na powierzchni skóry pomiędzy 30 a 50 rokiem życia. Zazwyczaj występują w miejscach, które są często wystawione na ekspozycję słoneczną, tj. twarz lub dłonie. Przybierają postaci plam różnej wielkości i o różnym natężeniu zabarwienia – od jasnego po wręcz czarne.

Ostuda

To rodzaj przebarwienia, które dotyka wyłącznie kobiety. Przede wszystkim pojawia się w okresie ciąży, kiedy to w organizmie zachodzą zmiany hormonalne oraz gdy kobieta ma problemy z miesiączkowaniem czy cierpi na choroby tarczycy lub jajników. Melasma najczęściej umiejscowiona jest w obrębie policzków, nad górną wargą oraz na czole i przybiera postać zółtobrunatnych plam.

Melanoza

Na ten rodzaj przebarwień narażone są kobiety pomiędzy 30 a 50 rokiem życia. Pojawiają się w formie siateczkowatych, zlewających się w jedno plam, które przede wszystkim ukazują się na twarzy oraz bocznych częściach szyi. Melanoza spowodowana jest głównie problemami hormonalnymi, może wystąpić również po trądziku, po używaniu kosmetyków fotouczulających oraz po przebytych stanach zapalnych czy oparzeniach skórnych.

Odczyn fototoksyczny

Te przebarwienia występują po spożywaniu ziół światłouczulających oraz kosmetyków z tej samej kategorii. Do produktów fotouczulających, które mogą spowodować odczyn fototoksyczny zaliczamy: dziurawiec, arcydzięgiel litwor, pasternak oraz seler.

Leczenie przebarwień

Pozbycie się nieestetycznych przebarwień z powierzchni skóry nie jest walką łatwą. Niezwykle ważna jest systematyczność oraz dobór najlepszego środka do konkretnego przebarwienia. Najczęściej sięga się w takiej sytuacji po produkty takie jak: Nomelan Cafeico Depigmentante oraz mezoterapię frakcyjną. Kwas kawowy wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne oraz hamuje tyrozynazę, która jest enzymem biorącym udział w procesie melanogenezy. Mezoterapia frakcyjna zaś pomaga poprzez mikrourazy skóry pobudzić ją do produkcji kolagenu, który wpływa na rozjaśnienie cery oraz zmianę jej napięcia.

Działanie prewencyjne

Nie da się całkowicie wykluczyć możliwości do powstawania przebarwień, jednak można podjąć działania prewencyjne, które mogą sprawić, że niektóre przebarwienia nie powstaną lub będą występować w znacznie łagodniejszej postaci. Przede wszystkim należy zadbać o systematyczne usuwanie martwego naskórka. Może się to odbywać w gabinecie kosmetycznym podczas zabiegu mikrodermabrazji diamentowej lub w zaciszu domowym z użyciem peelingu mechanicznego lub enzymatycznego. Ponadto warto jest do codziennej pielęgnacji wprowadzić produkty o działaniu rozjaśniającym i niwelującym przebarwienia. Niezwykle ważną kwestią jest również odpowiednie nawilżanie skóry.

Przebarwienia są czymś, co nie pozwala nam cieszyć się gładką i ujednoliconą skórą. Jednak dzisiejsza medycyna estetyczna i kosmetologia są niezwykle rozwiniętymi dziedzinami i bez problemu możemy rozwiązać problem nieestetycznych przebarwień już podczas kilku wizyt w gabinecie kosmetycznym.

Ceny zabiegów

Retises CT Yellow Peel – twarz 220zł

Kwas ferulowy Ferulac i Retinol – twarz 160zł

Orange peel – twarz 180zł

Kwas migdałowy Mandelac C z witaminą C – twarz i oczy 180zł zabieg niezłuszczający

Kwas migdałowy Mandelac C z witaminą C wzmocniony – twarz i oczy 230zł zabieg niezłuszczający

Kup Voucher upominkowy dla bliskiej Ci osoby

Polecane zabiegi:

  • Relaksacyjne zabiegi pielęgnacyjne,
  • Zabieg oczyszczania ultradźwiękami,
  • Mikrodermabrazja połączona z masażem,
  • Firmowy zabieg DermaCare,
  • Relaksacyjny rytuał ciała,
  • Pielęgnacja dłoni i stóp.
128
Nowość Resveraderm serum
126zl
Nowość Retises o,25% krem
194zl
Nowość Fillderma nano

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress