Zabiegi dla kobiet w ciąży

Bardzo często usłyszeć można, że kobiety w ciąży nie powinny wykonywać zabiegów w gabinetach kosmetologicznych, farbować włosów, malować paznokci czy nawet nakładać makijażu, ponieważ to wszystko negatywnie wpływa na rozwój dziecka. Nie można jednak popadać ze skrajności w skrajność – oczywiście ciąża jest wymagającym okresem w życiu każdej kobiety, ale właśnie dlatego warto jest zainwestować w chwile przyjemności i relaksu. Faktem jednak jest, że nie wszystkie zabiegi kosmetyczne mogą być podczas ciąży i w okresie karmienia piersią wykonywane.

Promienna czysta skóra vs trądzikowe zanieczyszczenie, czyli burza hormonów

Podczas ciąży w organizmie kobiety hormony wprost szaleją, dlatego niedziwne jest to, że wstając rano z dnia na dzień nie możemy być pewne jak będzie prezentować się nasza cera. Niekiedy zdarza się sytuacja, w której kobieta, która od zawsze miała piękną, promienną skórę nagle zaczyna mieć problemy z trądzikiem i na odwrót – gdy borykała się przez wiele lat z niedoskonałościami, podczas ciąży uzyskuje niesamowitą gładkość. Ponadto praca gruczołów łojowych spowodowana zmianami hormonalnymi również może zostać zaburzona – cera sucha zmienia się w mieszaną w kierunku tłustej, a tłusta wręcz prosi o odrobinę nawilżenia. Aby zachować komfort i piękny wygląd warto zatem wybrać się do sprawdzonego gabinetu kosmetologicznego w celu przeprowadzenia bezpiecznego zabiegu pielęgnacyjnego.

Pedicure

Zadbane stopy są wizytówką każdej kobiety, jednak w zaawansowanej ciąży, gdy brzuszek robi się coraz większy niezwykle trudno jest pomalować samemu paznokcie u stóp. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanej kosmetyczki, która wykona profesjonalne malowanie oraz przyjemnie wymasuje zmęczone i często opuchnięte stopy i łydki.

Masaż twarzy dla kobiet w ciąży

Masaże są świetną opcją dla każdego, a szczególnie dla kobiet w ciąży, które nierzadko czują się niezwykle zmęczone i opuchnięte przez szalejące hormony. Dobrze wykonany masaż twarzy sprawi, że skóra stanie się bardziej nawilżona, napięta, a nieprzyjemne uczucie ściągnięcia czy opuchnięcia zniknie.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja polega na delikatnym złuszczeniu naskórka po to, by odkryć piękną, nawilżoną i nową skórę, a jak wiadomo – każda kobieta chce czuć się młodo i zadbanie. Zabieg ten jest absolutnie bezpieczny dla kobiet w ciąży i w żaden sposób nie zagraża zdrowiu dziecka a wpływa niezwykle pozytywnie na dobre samopoczucie przyszłej mamy.

Manualne oczyszczanie twarzy

Ten zabieg również zaliczamy do bezpiecznych i możliwych do wykonywania podczas ciąży. Jedyną rzeczą, na którą warto jest zwrócić uwagę jest fakt, że zabieg ten jest dosyć nieprzyjemny i może wywoływać jeszcze większy dyskomfort na tkliwej i wrażliwej buzi ciężarnej.

Zabiegi nawilżające, regeneracyjne oraz relaksacyjne

Wszelkiego rodzaju zabiegi, które mają na celu nawilżenie skóry, poprawienie jej wyglądu czy wprowadzenia w błogi stan relaksu są jak najbardziej zalecane paniom w ciąży. Przecież niezwykle ważne w tym okresie jest bardzo dobre samopoczucie, które uzyskać można właśnie dzięki zadbaniu o siebie.

Należy pamiętać, że ciąża nie jest czasem, w którym kobiety są wyłączone z życia i nie powinny korzystać z małych przyjemności, do których zaliczamy wizytę u kosmetyczki. Profesjonalna i wykwalifikowana kosmetolog na pewno doradzi, które zabiegi należy wybrać, aby poczuć się lepiej, a z wykonywaniem których należy się wstrzymać.

Ceny zabiegów

Masaż twarzy szyi i dekoltu połączony z pielęgnacją 100zł

Zabieg mikrodermabrazji twarzy 140zł

Zabieg oczyszczania twarzy 150zł

Pedicure 90zł

ul. Czysta 4 (Galeria)
50-013 Wrocław
tel. 888-837-617