Mezoterapia mikroigłowa – dermapen

Mezoterapia mikroigłowa to mało inwazyjny zabieg polegający na nakłuwaniu skóry malutkimi igiełkami i wprowadzania doń aktywnych składników. Poprzez nakłuwanie w skórze tworzą się „mikro-tunele”, które pozostają otwarte przez krótką chwilę, umożliwiając wprowadzenie preparatów o określonych właściwościach, dobranych do potrzeb skóry. Co więcej mikro nakłuwanie skutkuje powstawaniem mikro urazów stymulujących skórę do reakcji naprawczych, które są podstawą regeneracji tkanek. Z tego względu zabieg jest szczególnie polecany kobietom, u których pojawiły się pierwsze zmarszczki mimiczne. Z jego zalet mogą skorzystać także Panie zmagające się z bliznami potrądzikowymi, mające cienką i mało elastyczną skórę, a także widoczne oznaki działania szkodliwych promieni słonecznych.

Dlaczego mezoterapia frakcyjna to rozwiązanie dla mnie?

Zabieg mezoterapii mikro igłowej działa korzystnie na naszą skórą, pozostawiając ją młodą i odświeżoną. Najważniejszym jego skutkiem jest uruchomienie procesów regeneracyjnych głębszych warstw skóry i pobudzenie aktywności fibroblastów, czyli komórek skóry właściwej kontrolujących wydzielanie elastyny i kolagenu będących dodatkową barierą ochronną dla skóry. Mezoterapia usprawnia także transport substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry.

derma6

Jak przygotować się do zabiegu?

Przygotowania do zabiegu nie są nazbyt skomplikowane. Jeżeli możemy sobie na to pozwolić, warto wykonać wcześniej mikrodermabrazję albo peeling – skóra musi być oczyszczona i przygotowana do przyjęcia substancji odżywczych. Absolutnie niedopuszczalne jest wykonywanie zabiegu na skórze z widocznymi podrażnieniami i trądzikiem zapalnym.

Przed zabiegiem ( jeśli jest taka potrzeba ) pacjent zostaje poddany znieczuleniu miejscowemu, które w większości przypadków zupełnie niweluje ból. Zdarza się jednak, że pacjenci odczuwają dyskomfort, zwłaszcza gdy długość igiełek dochodzi do 2 mm. Na pocieszenie warto dodać, że standardowa długość igieł wykorzystywanych do frakcjonowania twarzy wynosi zaledwie 0,6 mm – na takim poziomie odkłada się bowiem nowo powstały kolagen.

Stosując wysoki poziom prędkości – nawet do 200 nakłuć na sekundę – zabieg trwa krótko i nie jest stresujący dla pacjenta.

Czego spodziewać się po zabiegu?

Panie, które sądzą, że zaraz po zabiegu ich skóra będzie odświeżona i promienista, są w błędzie. Zaczerwienienia, lekkie podrażnienia oraz miejscowe lekkie łuszczenie, to absolutny standard. U niektórych kobiet pojawiają się również drobne wypryski, które świadczą o samooczyszczaniu się skóry. Podejmując decyzję o przeprowadzeniu zabiegu, warto podarować sobie dwa dni wolnego – skóra powinna się regenerować co najmniej kilkadziesiąt godzin. Im młodsza pacjentka, tym skóra regeneruje się szybciej.

Czego nie robić po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu nie wolno wykonywać makijażu przez 12 godzin, skóra jest bardziej podatna na zakażenia, dlatego należy szczególnie dbać o higienę i nie wystawiać się na silne warunki atmosferyczne. Odradza się także wykonywanie zabiegów, które mogą podrażnić skórę (jonoforeza,depilacje, elektroterapie itp.), masaży, solarium, sauna oraz pływania na basenie.

Ceny zabiegów

Mezoterapia mikroigłowa ( dermapen) z Nanomaską – twarz 250zł zabieg PREMIUM

Mezoterapia mikroigłowa ( dermapen ) z kwasem ferulowym DNA – twarz  280zł

PQ Age + mezoterapia mikroigłowa ( dermapen ) –  twarz 350zł

Mezoterapia mikroigłowa ( dermapen ) i Retinol – twarz 280zł 

Dodatkowo do zabiegu szyaj i dekolt płatne 100zł

Kup Voucher upominkowy dla bliskiej Ci osoby

Polecane zabiegi:

  • Relaksacyjne zabiegi pielęgnacyjne,
  • Zabieg oczyszczania ultradźwiękami,
  • Mikrodermabrazja połączona z masażem,
  • Firmowy zabieg DermaCare,
  • Relaksacyjny rytuał ciała,
  • Pielęgnacja dłoni i stóp.
128
Nowość Resveraderm serum
126zl
Nowość Retises o,25% krem
194zl
Nowość Fillderma nano

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress