Peelingi Złuszczające

Złuszczanie - jak wygląda ten proces

Słowo peeling oznacza dosłownie obierać lub zdzierać. W kosmetologii jest to coś, co powoduje przyśpieszoną odnowę komórkową warstw skóry. Używa się go w różnych celach: oczyszczanie, nawilżenie, złagodzenie oznak starzenia, regulacji sebum, depigmentacji, rozjaśnienia.
Proces odnowy naskórka trwa około 14-28 dni. Rozpoczyna się on w najgłębszej warstwie naskórka czyli warstwie podstawnokomórkowej. To tu powstają nowe komórki, które przez najbliższe dwa tygodnie będą przesuwać się ku górze, do warstwy rogowej. Przez dwa kolejne tygodnie zachodzi proces odwodnienia, rogowacenia i obumierania komórek. Stopniowo złuszczone zostają martwe komórki, których miejsce zaczynają zajmować nowe, przesuwające się ku górze nowe komórki. Jest to naturalny proces, dzięki któremu nasza skóra i nasz organizm mogą zachować młody i zdrowy wygląd. Dzięki peelingowi złuszczającemu możemy przyśpieszyć końcowy etap, czyli złuszczanie naskórka. W ten s[osób nieco pomagamy naszej skórze ale nie zaburzając jej naturalnego procesu.

Resvera ACF

Terapia odmładzająca na twarz, szyję i dekolt. Zabieg wykorzystuje najbardziej aktywne substancje biologicznie czynne o potwierdzonym klinicznie działaniu opóźniającym starzenie się komórek skóry. Terapia działa trzypłaszczyznowo: wzmacnia, koryguje i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Koktajl silnych przeciwutleniaczy i witamin w połączeniu z neuropeptydami pozwalają osiągnąć niesamowite efekty w kuracjach zagęszczających skórę, wygładzających zmarszczki i rozjaśniających przebarwienia.

Na czym polega zabieg? Zabieg polega na wieloetapowej aplikacji ampułki z witaminą C, kwasem ferulowym, retinolem i resweratrolem. Kuracja to 3 do 6 zabiegów wykonywanych w odstępach 4 tygodniowych.

Jak wygląda skóra po zabiegu? Skóra po zabiegu moze być lekko zaczerwieniona, natomiast zdarza się to bardzo rzadko. Naskórek 2-3 dni po zabiegu zaczyna się złuszczać, przez co poprawia się jego struktura i koloryt. Po etapie regeneracji skóra jest napięta, wygładzona, zmarszczki ulegają spłyceniu, a przebarwienia rozjaśniają się.

Orange Peel - Ses Retinal Peel Złuszczanie średnie-płatkowe

To nowa generacja Retinoidów zamkniętych w liposomach. Jest to pierwszy peeling wykorzystujący retinaldehyd, niestabilną postać witaminy A.  Dzięki wykorzystaniu w produkcie nanotechnologii preparat wykazuje wysoką stabilność, jednocześnie wykorzystując potencjał natychmiastowej przemiany retinaldehydu w kwas Retinowy. Peeling działa w głębokich warstwach skóry, działanie złuszczające następuje w trzech etapach o niewielkim nasileniu w ciągu 10-12 dni. Można w tym czasie stosować makijaż w celu kamuflażu. Piersze efekty złuszczania zachodzą po około 3 dniach, kolejne w 7 dniu i 10 dniu po zabiegu.

Wskazania: starzenie skóry, melazma i hiperpigmentacje, trądzik i blizny, odświeżenie, spłycenie zmarszczek. Po zabiegu skóra może być delikatnie lepka, należy zmyć preparat ze skóry po 4-6 godzinach. Nie należy golić zarostu przez okres złuszczania. Czas trwania zabiegu (włącznie z wypełnieniem oświadczenia)  30 min.

Ferulac Valencia Peel - Złuszczanie średnie

W formule Ferulac Valencia Peel wykorzystano zjawisko synergii 4 kwasów: trójchloroctowego (TCA), ferulowego, salicylowego oraz 3-O-etylo-askorbinowego. Takie połączenie wykazuje bardzo silne działanie przeciwstarzeniowe, dając początek tworzenia włókien kolagenowych, elastynowych oraz kwasu hialuronowego, które odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu jędrności, elastyczności i nawilżeniu skóry. Siła i głębokość działania kwasu TCA zależy od jego stężenia oraz tego, z jakimi składnikami zostaje połączony. W produkcie zastosowano tylko 10-procentowy TCA, co umożliwia użycie go u osób o bardziej wrażliwej skórze, a wysoką skuteczność keratolityczną uzyskano poprzez połączenie z 5-procentowym kwasem salicylowym. Kwas salicylowy rozpuszcza blaszki lipidowe pomiędzy korneocytami, otwierając drogę do głębszych warstw naskórka dla TCA i pozostałych aktywnych składników. Kwas ferulowy, silny antyoksydant dla UV może przeniknąć bardzo głęboko, dzięki czemu zapewnia jeszcze lepszą fotoprotekcję, a połączenie go z kwasem 3-O-etylo-askorbinowym nie tylko powoduje większą stabilność tej pochodnej witaminy C, ale również podwójnie zwiększa  działanie antyoksydacyjne. Pochodna witaminy C działa jako łącznik przemian w procesie syntezy kolagenu, poprawiając strukturę skóry. Ponadto kwas ferulowy i witamina C, dodatkowo wspomagane przez alfa-arbutynę, wykazują działanie depigmentujące poprzez hamowanie tyrozynazy. Ferulac Valencia Peel posiada wszystkie niezbędne właściwości, aby walczyć z objawami fotostarzenia, a możliwość zakończenia zabiegu użyciem preparatów z retinolem dodatkowo wzmacnia jego działanie przeciwzmarszczkowe i depigmentujące, czyniąc go skutecznym narzędziem w walce z objawami fotostarzenia.

Wskazania: anti-aging, przebarwienia po słoneczne, odnowa naskórka, rozjaśnienie. Preparat zmywa się po upływie 6 godzin, w tym czasie nie robimy makijażu, skóra na drugi dzień może być napięta. Nie należy golić zarostu przez okres złuszczania. Czas trwania zabiegu (włącznie z wypełnieniem oświadczenia ) do 40 min.

Melas Peel - Złuszczanie średnie

Formuła tego peelingu jest opracowana na podstawie roztworu Jassnera. Charakteryzuje się bazą wodno-alkoholową, posiada w swoim składzie mieszaninę kwasów: mlekowego, cytrynowego i salicylowego.

Wskazania: rozjaśnia, działa anty-aging, melazma, plamy posłoneczne, seboregulacja, zwężenie porów, trądzik aktywny, łojotokowe zapalenie skóry. Preparat nakłada się warstwami, zmywa po 4-6 godzinach od nałożenia, w tym czasie nie robimy makijażu. Nie należy golić zarostu przez okres złuszczania. Czas trwania zabiegu (włącznie z wypełnieniem oświadczenia) do 40 min.

Ferulac Peel - Złuszczanie średnie-płatkowe

Kwas Ferulowy,  posiada właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu neutralizuje wolne rodniki oraz wzmacnia działanie witaminy C i E. Chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB minimalizując uszkodzenie, które powoduje słońce w naszym DNA komórkowym. Kontroluje aktywność tyrozynazy, rozjaśniając przebarwienia i zapobiegając ich powstawaniu. Floretyna zawarta w peelingu wzmacnia przenikanie składników aktywnych w głąb skóry. Hamuje aktywność niszczenia włókien elastyny, odpowiedzialnych za elastyczność. Posiada także właściwości antyoksydacyjne. Ponadto posiada w swoim składzie: kwas azelainowy, nikotynamid, kwas cytrynowy, mlekowy, jabłkowy , retinol, ceramidy, cynk.

Wskazania: melazma, przebarwienia posłoneczne, fotostarzenie, rozjaśnienie, odnowa naskórka, skóra palacza, oznaki zmęczenia lub stresu. Preparat zmywa się po upływie 4-6 godzin od nałożenia, w tym czasie nie można robić makijażu. Nie należy golić zarostu przez okres złuszczania. Czas trwania zabiegu (włącznie z wypełnieniem oświadczenia) do 40 min.

Sali Peel - Złuszczanie średnie - płatkowe

Kwas Salicylowy jest znany głównie z właściwości keratolitycznych. Nakładanie wysokich stężeń wywołuje oddzielanie się naskórka na grudkach, krostach i zaskórnikach. Ponadto posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwświądowe, antyseptyczne, antybakteryjne, ściągające, przeciwstarzeniowe, fotoochronne ( zawiera pochodne pochłaniające promieniowanie UVB ). W swoim składzie zawiera: kwas salicylowy, cytrynowy, linolowy, cytrynian etylenu.

Wskazania: trądzik aktywny, zapalny, zaskórniki, łojotokowe zapalenie skóry, rozszerzone pory, kuperoza. Preparat zmywa się po upływie 4-8 godzin od nałożenia, w tym czasie nie można wykonywać makijażu, skóra może być lekko zaczerwieniona, przetłuszczona. Proces złuszczania zaczyna się po 2 dniach od zmycia, trwa około 5 dni. Nie należy golić zarostu przez okres złuszczania. Czas trwania zabiegu (włącznie z wypełnieniem oświadczenia) do 40 min.

Retises CT Yellow Peel - Złuszczanie średnie

Retinol jest retinoidem. Przyśpiesza podział komórek i normalizuje keratynizację. Odżywia skórę, przeciwdziała powstawaniu zmarszczek, zmniejsza głębokość zmarszczek już istniejących i poprawia elastyczność skóry. Ponadto retinol rozjaśnia przebarwienia wywołane nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV, regulując rozrastanie i ruchomość melanocytów. Peeling można łączyć z innymi zabiegami antiaging, regenerującymi lub depigmentującymi. Preparat zawiera 4% retinol, 1% propionian retinolu, 10% glukozyd askorbylu i 5% niacynamid.

Wskazanie: starzenie się skóry, rozjaśnienie, przebarwienia posłoneczne, melasma, rozstępy, spłycenie zmarszczek, skóra palacza, trądzik. Preparat zmywa się po upływie 8-10 godzin od nałożenia, w tym czasie nie można wykonywać makijażu, skóra do 2 godzin jest lekko tłusta. Proces złuszczania zaczyna się po 2 dniach od zmycia, przez ten czas skóra może być zaczerwieniona, napięta i świecąca. Nie należy golić zarostu przez okres złuszczania. Czas trwania zabiegu (włącznie z wypełnieniem oświadczenia) do 40 min.

Pyruvic Peel - Złuszczanie średnie - płatkowe

Kwas pirogronowy jego działanie jest na poziomie naskórka i skóry właściwej. Rozluźnia połączenia pomiędzy komórkami naskórka, przeciwdziała zgrubieniom warstwy rogowej. Złuszczanie przebiega bez efektu wysuszenia, ponieważ kwas pirogronowy przekształca się w kwas mlekowy, który posiada właściwości nawilżające, tworząc na skórze powlokę ochronną, chroniącą przed odwodnieniem. Ze względu na swoje działanie keratolityczne (złuszczające), seboregulujące oraz przeciwdrobnoustrojowe, jest szczególnie wskazany w leczeniu trądziku, w każdej jego postaci. W swoim składzie oprócz kwasu pirogronowego zawiera również: kwas mlekowy. Ponadto stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, dlatego wskazany jest przy zabiegach anti-aging, zmarszczkach średniej głębokości, ogólnej regeneracji skóry, przy bliznach potrądzikowych i rozstępach.

Wskazania: trądzik zapalny i niezapalny, rozstępy i blizny potrądzikowe, zmarszczki średniej głębokości, wiotkość. Preparat zmywa się po 4-8 godzinach od nałożenia, w tym czasie nie można wykonywać makijażu, skóra może być lekko zaczerwieniona, świecąca, napięta. Proces złuszczania zaczyna się po 2 dniach od zmycia, trwa około 5 dni. Nie należy golić zarostu przez okres złuszczania. Czas trwania zabiegu (włącznie z wypełnieniem oświadczenia) do 40 min.

Myślisz, że warto czekać?

Ceny zabiegów

Ferulac Valencia Peel i Retinol – twarz 200zł    

Kwas ferulowy Ferulac i Retinol – twarz 160zł

Retises Ct Yellow Peel – twarz 220

Resvera ACE z retinolem – twarz 200zł

Kwas salicylowy Sali Peel Lic i Retinol – twarz 160zł

Orange Peel – twarz 180zł

Do zabiegu szyja i dekolt płatne 100zł

ul. Czysta 4 (Galeria)
50-013 Wrocław
tel. 888-837-617