Peelingi złuszczające

Złuszczanie - jak wygląda ten proces

Słowo peeling oznacza dosłownie obierać lub zdzierać. W kosmetologii jest to coś, co powoduje przyśpieszoną odnowę komórkową warstw skóry. Używa się go w różnych celach: oczyszczanie, nawilżenie, złagodzenie oznak starzenia, regulacji sebum, depigmentacji, rozjaśnienia.
Proces odnowy naskórka trwa około 14-28 dni. Rozpoczyna się on w najgłębszej warstwie naskórka czyli warstwie podstawnokomórkowej. To tu powstają nowe komórki, które przez najbliższe dwa tygodnie będą przesuwać się ku górze, do warstwy rogowej. Przez dwa kolejne tygodnie zachodzi proces odwodnienia, rogowacenia i obumierania komórek. Stopniowo złuszczone zostają martwe komórki, których miejsce zaczynają zajmować nowe, przesuwające się ku górze nowe komórki. Jest to naturalny proces, dzięki któremu nasza skóra i nasz organizm mogą zachować młody i zdrowy wygląd. Dzięki peelingowi złuszczającemu możemy przyśpieszyć końcowy etap, czyli złuszczanie naskórka. W ten s[osób nieco pomagamy naszej skórze ale nie zaburzając jej naturalnego procesu.

Orange Peel - Ses Retinal Peel Złuszczanie średnie-płatkowe

To nowa generacja Retinoidów zamkniętych w liposomach. Jest to pierwszy peeling wykorzystujący retinaldehyd, niestabilną postać witaminy A.  Dzięki wykorzystaniu w produkcie nanotechnologii preparat wykazuje wysoką stabilność, jednocześnie wykorzystując potencjał natychmiastowej przemiany retinaldehydu w kwas Retinowy.

Peeling działa w głębokich warstwach skóry, działanie złuszczające następuje w trzech etapach o niewielkim nasileniu w ciągu 10-12 dni. Można w tym czasie stosować makijaż w celu kamuflażu. Piersze efekty złuszczania zachodzą po około 3 dniach, kolejne w 7 dniu i 10 dniu po zabiegu.

Wskazania: starzenie skóry, melazma i hiperpigmentacje, trądzik i blizny, odświeżenie, spłycenie zmarszczek

Po zabiegu skóra ma kolor pomarańczowy, należy zmyć preparat ze skóry po 4-6 godzinach, może plamić ubrania. Nie należy golić zarostu przez okres złuszczania. Czas trwania zabiegu (włącznie z wypełnieniem oświadczenia) do 40 min.

Melas Peel - Złuszczanie średnie

Formuła tego peelingu jest opracowana na podstawie roztworu Jassnera. Charakteryzuje się bazą wodno-alkoholową, posiada w swoim składzie mieszaninę kwasów: mlekowego, cytrynowego i salicylowego.

 

Wskazania: rozjaśnia, działa anty-aging, melazma, plamy posłoneczne, seboregulacja, zwężenie porów, trądzik aktywny, łojotokowe zapalenie skóry

Preparat nakłada się warstwami, zmywa po 4-6 godzinach od nałożenia, w tym czasie nie robimy makijażu. Nie należy golić zarostu przez okres złuszczania. Czas trwania zabiegu (włącznie z wypełnieniem oświadczenia) do 40 min.

Ferulac Peel - Złuszczanie średnie-płatkowe

Kwas Ferulowy,  posiada właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu neutralizuje wolne rodniki oraz wzmacnia działanie witaminy C i E. Chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB minimalizując uszkodzenie, które powoduje słońce w naszym DNA komórkowym. Kontroluje aktywność tyrozynazy, rozjaśniając przebarwienia i zapobiegając ich powstawaniu.

Floretyna zawarta w peelingu wzmacnia przenikanie składników aktywnych w głąb skóry. Hamuje aktywność niszczenia włókien elastyny, odpowiedzialnych za elastyczność. Posiada także właściwości antyoksydacyjne. Ponadto posiada w swoim składzie: kwas azelainowy, nikotynamid, kwas cytrynowy, mlekowy, jabłkowy , retinol, ceramidy, cynk.

 

Wskazania: melazma, przebarwienia posłoneczne, fotostarzenie, rozjaśnienie, odnowa naskórka, skóra palacza, oznaki zmęczenia lub stresu

Preparat zmywa się po upływie 4-6 godzin od nałożenia, w tym czasie nie można robić makijażu, skóra może być koloru lekko żółtego. Nie należy golić zarostu przez okres złuszczania. Czas trwania zabiegu (włącznie z wypełnieniem oświadczenia) do 40 min.

Sali Peel - Złuszczanie średnie - płatkowe

Kwas Salicylowy jest znany głównie z właściwości keratolitycznych. Nakładanie wysokich stężeń wywołuje oddzielanie się naskórka na grudkach, krostach i zaskórnikach. Ponadto posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwświądowe, antyseptyczne, antybakteryjne, ściągające, przeciwstarzeniowe, fotoochronne ( zawiera pochodne pochłaniające promieniowanie UVB ). W swoim składzie zawiera: kwas salicylowy, cytrynowy, linolowy, cytrynian etylenu.

 

Wskazania: trądzik aktywny, zapalny, zaskórniki, łojotokowe zapalenie skóry, rozszerzone pory, kuperoza

Preparat zmywa się po upływie 4-8 godzin od nałożenia, w tym czasie nie można wykonywać makijażu, skóra może być lekko zaczerwieniona, przetłuszczona. Proces złuszczania zaczyna się po 2 dniach od zmycia, trwa około 5 dni. Nie należy golić zarostu przez okres złuszczania. Czas trwania zabiegu (włącznie z wypełnieniem oświadczenia) do 40 min.

Retises CT Yellow Peel - Złuszczanie średnie

Retinol jest retinoidem. Przyśpiesza podział komórek i normalizuje keratynizację. Odżywia skórę, przeciwdziała powstawaniu zmarszczek, zmniejsza głębokość zmarszczek już istniejących i poprawia elastyczność skóry. Ponadto retinol rozjaśnia przebarwienia wywołane nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV, regulując rozrastanie i ruchomość melanocytów. Peeling można łączyć z innymi zabiegami antiaging, regenerującymi lub depigmentującymi. Preparat zawiera 4% retinol, 1% propionian retinolu, 10% glukozyd askorbylu i 5% niacynamid.

Wskazanie: starzenie się skóry, rozjaśnienie, przebarwienia posłoneczne, melasma, rozstępy, spłycenie zmarszczek, skóra palacza, trądzik

Preparat zmywa się po upływie 8-10 godzin od nałożenia, w tym czasie nie można wykonywać makijażu, skóra do 2 godzin jest lekko tłusta. Proces złuszczania zaczyna się po 2 dniach od zmycia, przez ten czas skóra może być zaczerwieniona, napięta i świecąca. Nie należy golić zarostu przez okres złuszczania. Czas trwania zabiegu (włącznie z wypełnieniem oświadczenia) do 40 min.

Pyruvic Peel - Złuszczanie średnie - płatkowe

Kwas pirogronowy jego działanie jest na poziomie naskórka i skóry właściwej. Rozluźnia połączenia pomiędzy komórkami naskórka, przeciwdziała zgrubieniom warstwy rogowej. Złuszczanie przebiega bez efektu wysuszenia, ponieważ kwas pirogronowy przekształca się w kwas mlekowy, który posiada właściwości nawilżające, tworząc na skórze powlokę ochronną, chroniącą przed odwodnieniem.

Ze względu na swoje działanie keratolityczne (złuszczające), seboregulujące oraz przeciwdrobnoustrojowe, jest szczególnie wskazany w leczeniu trądziku, w każdej jego postaci. W swoim składzie oprócz kwasu pirogronowego zawiera również: kwas mlekowy.

Ponadto stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, dlatego wskazany jest przy zabiegach anti-aging, zmarszczkach średniej głębokości, ogólnej regeneracji skóry, przy bliznach potrądzikowych i rozstępach.

 

Wskazania: trądzik zapalny i niezapalny, rozstępy i blizny potrądzikowe, zmarszczki średniej głębokości, wiotkość

Preparat zmywa się po 4-8 godzinach od nałożenia, w tym czasie nie można wykonywać makijażu, skóra może być lekko zaczerwieniona, świecąca, napięta. Proces złuszczania zaczyna się po 2 dniach od zmycia, trwa około 5 dni. Nie należy golić zarostu przez okres złuszczania. Czas trwania zabiegu (włącznie z wypełnieniem oświadczenia) do 40 min.

Myślisz, że warto czekać?

Ceny zabiegów

Kwas ferulowy Ferulac i Retinol – twarz 160zł

Retises Ct Yellow Peel – twarz 220zł

Kwas salicylowy Sali Peel Lic i Retinol – twarz 150zł

Kwas salicylowy Sali Peel Lic 2 warstwy i Azelak Peel – twarz 180zł

Orange Peel – twarz 180zł

Kup Voucher upominkowy dla bliskiej Ci osoby

Polecane zabiegi:

  • Relaksacyjne zabiegi pielęgnacyjne,
  • Zabieg oczyszczania ultradźwiękami,
  • Mikrodermabrazja połączona z masażem,
  • Firmowy zabieg DermaCare,
  • Relaksacyjny rytuał ciała,
  • Pielęgnacja dłoni i stóp.
128
Nowość Resveraderm serum
126zl
Nowość Retises o,25% krem
194zl
Nowość Fillderma nano

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress