Pielęgnacja oczu

Świeże i młode spojrzenie, czyli zadbaj o delikatną skórę pod oczami

Jak mówi znane przysłowie oczy są zwierciadłem duszy i potrafią wyrazić bardzo wiele. Niestety nie zawsze spojrzenie jest świeże i pełne energii. Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, aby nie pojawiały się na niej zmarszczki, przesuszone miejsca oraz przebarwienia.

Odpowiednia pielęgnacja okolic oczu

Dbanie o cerę i skórę na ciele jest niezwykle istotne, jednak istnieją partie, o które trzeba zatroszczyć się znacznie bardziej intensywnie. Do takiego obszaru należy przestrzeń wokół oczu, ponieważ skóra występująca tam jest niezwykle cienka (posiada 0,5 mm) i delikatna. W partiach skóry pod oczami i na powiekach występuje bardzo niewielka ilość gruczołów łojowych, których zadaniem jest nawilżenie warstw naskórka, dlatego na tak cienkim obszarze najszybciej widać pierwsze oznaki starzenia. Niezwykle istotne jest, aby w codziennej pielęgnacji każdej kobiety znajdował się odpowiednio dostosowany do potrzeb skóry pod oczami kosmetyk. Dla młodych dziewcząt wystarczający będzie żel, który delikatnie nawilży i sprawi, że sińce lub drobne obrzęki zostaną zniwelowane. Dorosłe panie i dojrzalsze kobiety powinny zaś zaopatrzyć się w głęboko nawilżający krem lub serum, które wykazują właściwości regenerujące oraz przeciwzmarszczkowe.

Czynniki negatywnie wpływające na pogorszenie stanu skóry wokół oczu

Prawdą jest niestety, że nawet przy odpowiednio dobranym kosmetyku pielęgnacyjnym nie musimy osiągnąć oczekiwanych rezultatów. Na złą kondycję delikatnego obszaru wpływać może wiele czynników. Do najczęstszego można zaliczyć nieodpowiednio wykonywany demakijaż – zbyt silne przyciskanie, pocieranie i naciąganie skóry na zewnątrz. Dodatkowo czynniki atmosferyczne takie jak zanieczyszczenie, promieniowanie słoneczne czy silny wiatr również sprawiają, że skóra pod oczami staje się przesuszona i jest narażona na pogorszenie swojej kondycji. Na wygląd partii wokół oczu negatywnie wpływa też długie przebywanie przed monitorem komputera, które przesusza oraz sprawia, że automatycznie przymruża się oczy, co wpływa bezpośrednio na tworzenie się zmarszczek mimicznych.

Dodatkowa pielęgnacja obszaru wokół oczu

Kondycję skóry pod oczami możemy poprawić poprzez regularne stosowanie preparatów pielęgnacyjnych oraz odpowiednio delikatnie wykonywany demakijaż. Oprócz tego warto pomyśleć również o minimum kilku godzinach snu dzienne, aby zregenerować swoje ciało, umysł, ale również dać odpocząć oczom i obszarowi wokół nich. Dodatkowo niezwykle istotne jest nawadnianie organizmu, czyli wypijanie minimum dwóch litrów wody niegazowanej dziennie. W okresie wzmożonego nasłonecznienia lub też w zimie należy pamiętać o zakładaniu okularów przeciwsłonecznych z filtrem, które nie pozwolą dostać się promieniom UV do oczu i sprawią, że przymrużanie nie będzie powodować zmarszczek na cienkiej skórze.

Mezoterapia frakcyjna pod oczy

Mezoterapia igłowa należy do zabiegów kosmetycznych, który cieszy się ogromną popularnością ze względu na małą inwazyjność, a pozytywne skutki jakie za sobą niesie. Z dobroci zabiegu powinny przede wszystkim skorzystać osoby, które borykają się z tak zwanymi workami pod oczami. Dla wielu osób jest to spory defekt kosmetyczny, który ujmuje sporo urodzie. Niestety w niektórych przypadkach właśnie takie nieestetycznie wyglądające worki nie są wynikiem niewyspania, a genów. W takiej sytuacji nie trzeba się załamywać, ponieważ dzięki mezoterapii można efektywnie zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować problem. Opis zabiegu może dla wielu osób wydać się niezbyt przyjemny, ponieważ mezoterapia frakcyjna polega na wstrzyknięciu do głębszych warstw skóry specjalnego roztworu, którego zadaniem jest zniwelowanie obrzęków. Jeśli jednak zdecydujesz się na przeprowadzenie całego procesu możesz być pewna, że uzyskasz odświeżone spojrzenie, zmniejszenie opuchlizny, zwiększenie napięcia skóry i wygładzenia drobnych oraz głębokich zmarszczek mimicznych. Częstotliwość wykonywania mezoterapii okolic oczu powinna być dobrana indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Zazwyczaj wystarczy kilka do kilkunastu zabiegów, aby uzyskać zadowalające efekty, choć już po pierwszej mezoterapii można odczuć znaczną różnicę w wyglądzie i jakości skóry.

Peelingi chemiczne wokół oczu

Peeling chemiczny w zestawieniu z delikatnym obszarem pod oczami może wydawać się dla wielu osób niezbyt dobrym rozwiązaniem. Jednak jest to zabieg niezwykle efektywny, który sprawia, że delikatna skóra pod oczami staje się napięta, rozjaśniona i odżywiona. Peeling chemiczny powinny wykonać panie, które często pracują przy komputerze, palą papierosy oraz u których zaczynają występować pierwsze zmarszczki mimiczne. Bardzo istotne jest, aby działać prewencyjnie, by później przez dłuższy czas cieszyć się pięknym, młodo wyglądającym obszarem pod oczami. Zabieg trwa około kilkudziesięciu minut i polega na dokładnym oczyszczeniu naskórka oraz nałożeniu na nią różnorodnych kwasów w odpowiednim stężeniu. Aby peeling zadziałał w głębsze warstwy skóry intensywniej można połączyć go z sonoforezą lub jonoforezą. Peelingi chemiczne najlepiej jest wykonywać seriami, w których skład powinno wchodzić kilka zabiegów, jednak już po jednym razie wiele osób zauważa widoczne efekty w poprawie jakości skóry. Aby nasze spojrzenie miało siłę i blask należy przede wszystkim zadbać o skórę, która okala oczy. Profesjonalne gabinety kosmetyczne oferują wiele ciekawych zabiegów, które powinnaś wypróbować, jeśli jesteś zainteresowana poprawieniem wyglądu swojej delikatnej partii pod oczami. Pamiętaj, że inwestycja w piękno zawsze jest dobrym pomysłem.

Ceny zabiegów

Argepeel – pod oczy 90zł

Kwas ferulowy Ferulac – pod oczy  90zł 

Kwas ferulowy Ferulac pod oczy połączony z zabiegiem na twarz 180zł

Kwas migdałowy Mandelac i Argipeel- pod oczy 90zł

ul. Czysta 4 (Galeria)
50-013 Wrocław
tel. 888-837-617