Microblading – Makijaż permanentny brwi. O co chodzi?

Makijaż permanentny już ponad 30 lat istnieje w branży kosmetologicznej i medycyny estetycznej, nadając mu zupełnie nowy wymiar. Mówiąc nowy wymiar mam na myśli czas, przez jaki dziedzina pigmentacji ewoluowała. Po wielu latach nie przychylności, makijaż trwały znów wrócił do łask. Przemiana owa nastąpiła za sprawą wejścia na rynek nowych technik makijażu, w którym obecnie prym wiedzie technika Microbladingu.
 

 
 
Ta metoda zrewolucjonizowała świat mikropigmentacji od nowa, stanęła otworem, dla  tych wszystkich, którzy pragną posiadać naturalne i delikatne, bez efektu przerysowania trwałe brwi. Prawidłowo wykonany potrafi idealnie imitować łuk brwiowy naturalny, całkowitą lub częściową jego rekonstrukcję.
Zabieg nie zagęszcza brwi, nie sprawi także, że wyrosną nowe włosy, pozwala jednak nadać brwiom naturalny wygląd poprzez dorysowanie włosków na skórze.

Dlaczego brwi wykonane tą techniką wyglądają tak naturalnie?

Otóż za wszystko odpowiedzialna jest technika, którą robimy nacięcia w kształcie mikro kreseczek, które odpowiednio ułożone tworzą pojedyncze włoski. Przestrzenie skóry niezapigmentowanej między włoskami pozostają czyste, nienaruszone, co wygląda jak naturalne brwi. Pigmentu jest znacznie mniej niż w starej technice makijażu permanentnego stąd brak efektu przerysowanych brwi.
 

 

Dlaczego warto robić microblading?

Każdy pragnie posiadać piękne brwi, niestety upływający czas, choroby (łuszczyca, bielactwo, tendencje do keloidów) i inne czynniki zabierają nam te pragnienie. Osoby, które posiadają “jakieś” brwi, często zniszczone niedoborem witamin, bliznami, problemami hormonalnymi, często także nieumiejętną regulacją, dzięki tej technice mają możliwość ich poprawienia, skorygowania, poprawienia kształtu, pogrubienia, wydłużenia końcówek, co daje także wyrównanie asymetrii, bądź tylko przyciemnienie. Dzięki temu mamy sporą oszczędność czasu, który tracimy na codzienny makijaż, zrezygnowanie z wykonywania henny, przede wszystkim komfort dla siebie i uśmiech na twarzy.

Czy każdy może wykonać sobie taki zabieg? Oczywiście, pod warunkiem że nie posiada przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Do najważniejszych z nich należą ciąża, okres laktacji, uczulenie na barwnik,hemofilia,  nowotwór (osoby będące w czasie trwania chemioterapii), łuszczyca, cukrzyca, przyjmowanie leków sterydowych, przeciwzakrzepowych.

Czas przez jaki powinna utrzymywać się trwałość microbladingu to okres od 12-18 miesięcy. Zależy to od wielu czynników: wybranego koloru (im jaśniejszy kolor tym krócej się trzyma), ilość nacięć w skórze, pielęgnacja pozabiegowa i dalsza, indywidualne uwarunkowania klientki.

Dla tych którzy chcą dowiedzieć się więcej np o tym jak przygotować sie do zabiegu czy jakie są przeciwwskazania polecam zapoznać się z opisem zabiegu na naszej stronie Microblading i Shading
 
 
Autor: Kosmetolog Karolina Czechowska

ul. Czysta 4 (Galeria)
50-013 Wrocław
tel. 888-837-617